GTA V: Pytania i odpowiedzi

Cenega udostępniła FAQ w języku polskim. Rockstar odpowiada na pytania graczy.

Cenega udostępniła polską wersję „Pytań i odpowiedzi", związanych z GTA V. Oryginalny dokument w języku angielskim znajduje się na tej stronie.

GTA V ukaże się 17 września na PlayStation 3 i Xboksa 360, w polskiej wersji językowej (napisy). Inne platformy nie zostały do tej pory potwierdzone.

Więcej informacji o GTA V w naszych zapowiedziach i relacjach z pokazów.

*

„A więc można zmieniać postacie? Można grać i Trevorem, i Michaelem, i Franklinem? I każdy z nich ma osobne misje???!" - @GTAVISBEST
„Jak zmiana postaci będzie funkcjonować podczas misji?" - HIBMFL
„Czy trzeba cały czas przełączać się pomiędzy postaciami?" - killer772

Rockstar:

„Michael, Franklin i Trevor mają swoje własne sprawy, kręgi przyjaciół i znajomych, a nawet sposoby na spędzanie wolnego czasu. Gdy nie wykonujemy zadania, możemy w dowolnym momencie przełączać się pomiędzy wszystkimi trzema bohaterami, aby zerknąć, co akurat porabiają. Jako że wszyscy zajmują się własnymi sprawami, nigdy nie wiadomo, co w danym momencie robią. Możesz zastać Michaela kłócącego się z resztą rodziny, podejrzeć, jak Franklin podrywa jakieś dziewczyny, i nakryć Trevora, który akurat ucieka przed policją. Każdy z nich spędza czas inaczej... Poza misjami możesz zupełnie swobodnie przełączać się między postaciami."

„Dodatkowo każdy z bohaterów będzie miał swój własny zestaw misji i dodatkowych zadań. Niektóre z nich zakładają udział jednej postaci, inne dwóch, a jeszcze inne całej trójki. Możesz przełączać się między nimi nawet w samym środku akcji. Poza misją wybór jest dowolny. Można grać jedną postacią i spędzać czas samotnie lub z innymi bohaterami - jednym z nich lub dwoma naraz. Można też co chwila wcielać się w innego bohatera."

*

„Czy grając Trevorem, mogę odnaleźć na mapie Michaela i go zabić? #GTAV" - @GTALAD4EVA

Rockstar:

„W otwartym świecie bohaterowie żyją własnym, nieprzewidywalnym życiem, więc na tak dużym obszarze jak Los Santos i okolice nie będzie łatwo ich odnaleźć. Jest to jednak wykonalne. Jeśli uda Ci się odnaleźć innych bohaterów (np. zwyczajnie do nich dzwoniąc i umawiając się na spotkanie), możesz spędzić z nimi czas, a nawet ich wkurzyć i zaatakować, ale nie można pozbawić ich życia. Tak się składa, że wszyscy trzej niezwykle szybko wracają do zdrowia i mają dostęp do świetnej opieki zdrowotnej. Fabuła gry bazuje na historii splecionych losów trójki bohaterów, a nie na prostych i odosobnionych wątkach. Nieodwracalne zabicie którejkolwiek głównej postaci nie miałoby sensu. Jeśli jednak wykażesz się odpowiednią dozą determinacji, znajdziesz sposób, aby poważnie zranić jedną z postaci. Wtedy przełączenie się na tą postać przeniesie nas do szpitala, a historia potoczy się dalej."

*

„Witajcie, zauważyłem, że edycja specjalna GTA V zawiera dużą mapę schematyczną obszaru gry. Zastanawiałem się, czy w edycji standardowej znajdzie się tradycyjna składana mapa, która, jeśli dobrze pamiętam, zawsze była dodawana do gier serii GTA." - przesłane przez system Mouthoff
„Czy podczas zakupu GTA V dostaniemy też plakat?" - @ny718kid

Rockstar:

„Tak jak w przypadku wszystkich poprzednich gier serii Grand Theft Auto, zależało nam na tym, by również do tej najnowszej dodać mapę, która ułatwi graczom poruszanie się po mieście. We wszystkich wersjach GTA V do dysku z grą dodana będzie szczegółowa mapa. Główna zmiana polega na tym, że świat gry jest tak duży, że konieczne było stworzenie dwustronnego plakatu-mapy, który ułatwi graczom jego eksplorację. Mapa schematyczna z innych edycji zawierać będzie mnóstwo dodatkowych informacji i sekretnych miejsc."

*

„Czy możecie wyjaśnić, do jakiego stopnia będzie można modyfikować broń i pojazdy?" - @kieranmgklaceup

Rockstar:

„Bez wchodzenia w szczegóły możemy wyjawić, że poziom możliwych modyfikacji będzie bardzo duży. Dostępne będą różnorodne dodatki do broni oraz głębokie tuningowanie samochodów. Więcej informacji wkrótce."

*

„Na ilu płytach znajdować się będą wersje gry na Xboksa i PS3? Pytam, bo jestem ciekaw, ile płyt będę musiał instalować na dysk twardy mojego Xboksa 360." - cj67890
„Czy po zainstalowaniu GTA V na Xboksa 360 będzie wymagane wkładanie innych płyt do czytnika?" - Persian-boy1995

Rockstar:

„Grand Theft Auto V to największy i najbardziej ambitny świat, jaki do tej pory stworzyliśmy. Będzie w pełni wykorzystywał potencjał mocy obliczeniowej dostępnej dla konsol obecnej generacji. Aby gracze mogli przyjemnie spędzać czas w tak ogromnym i szczegółowym świecie, gra będzie wymagać instalacji tak na platformie Xbox 360, jak i PlayStation®3. Na Xbox 360 Grand Theft Auto V będzie się mieścić na dwóch dyskach - dysku instalacyjnym i dysku do gry. Po instalacji gracze będą mogli cieszyć się grą Grand Theft Auto V oraz usługą Grand Theft Auto Online bez potrzeby żonglowania płytami."

„Instalacja będzie wymagać dysku twardego Xbox 360 albo pamięci flash USB o pojemności 16 GB z przynajmniej 8 GB wolnej pamięci. Napęd flash USB musi być w standardzie co najmniej USB 2.0 z prędkością odczytu na poziomie min. 15 MB/s i formatowaniem Xbox 360. Najlepsze wyniki uzyska się podczas korzystania z nowej pamięci flash USB. Na platformie PlayStation®3 gra będzie zajmować jedną płytę, która rozpocznie instalację natychmiast po włożeniu jej do czytnika. Pliki instalacyjne będą zajmować około 8 GB, a grę będzie można rozpocząć od razu po zakończeniu instalacji."

*

„Czy zobaczymy w końcu fragmenty rozgrywki GTA V?" - @ASTR4Lx

Rockstar:

„Tak. Wkrótce (albo dopiero we wrześniu, jeśli nie chcecie sobie psuć niespodzianki... wybór należy do Was) - pierwsze oficjalne filmy z fragmentami rozgrywki są już przygotowywane."

*

„Zastanawiam się, czy planujecie wydanie GTA V na PC..." - wysłane przez system Mouthoff
„Pewnie już ktoś o to pytał, ale czy GTA V zostanie wydane także na konsole następnej generacji?" - @tomtoon2010

Rockstar:

„Jedynymi wersjami, jakie zostały ogłoszone, są wersje na Xbox 360 oraz PlayStation®3, które zostaną wydane na całym świecie 17 września. Na razie nie mamy jeszcze informacji na temat wersji na konsole następnej generacji i PC, ponieważ jesteśmy w pełni skoncentrowani na jak najlepszym dopracowaniu gry na konsole, które gracze już posiadają."

*

„Kiedy otrzymamy informacje na temat trybu wieloosobowego w GTA V?" - @camronbnl3

Rockstar:

„Wkrótce podamy nowe informacje. Tryb nazywa się Grand Theft Auto Online i już nie możemy się doczekać, aby powiedzieć o nim coś więcej."

*

„Ciężko dziś znaleźć dobrą grę w trybie wieloosobowym GTA IV. Przez dobrą mam na myśli przyjemną i bez oszukiwania. Za każdym razem, gdy dołączam do gry, zawsze odbywa się ona na zmodyfikowanych zasadach lub ktoś oszukuje. Jak tworzę własną grę, zawsze dołącza jakiś palant i psuje wszystkim zabawę. Nie mogę go wykopać, jeśli wszyscy gracze nie zagłosują. Zróbcie z tym coś w GTA V." - wysłane przez system Mouthoff

Rockstar:

„Od wydania Grand Theft Auto IV opracowaliśmy nowsze i lepsze metody wykrywania oszustw i zapobiegania im. Dopiero ogłosimy, jakie kroki zapobiegające oszukiwaniu zostaną podjęte w GTA V, ale zapewniamy, że skupiliśmy się na tym, aby każdy gracz miał równe szanse, a zabawa była przednia. Zawsze znajdą się oszuści, ale robimy, co w naszej mocy, aby ich powstrzymać. Poświęciliśmy mnóstwo czasu na to, aby zabawa w trybie online była jak najlepsza i miała dobre wsparcie ze strony naszego zespołu."

*

„Czuję opóźnienie premiery...” - SanViceCity
„Mam nadzieję, że gra wyjdzie 17 września. Mam NADZIEJĘ, że nie będzie KOLEJNEGO opóźnienia.” - creed_20103

Rockstar:

„Spokojna głowa, nie ma się, o co martwić, więc nie wiemy, co takiego tam czujesz! 17 września GTA V będzie dostępne tak na PlayStation 3, jak i Xbox 360.”

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami