Problemy techniczne Darkspore powodem usunięcia gry z platformy Steam

AKTUALIZACJA: Gra powróciła na Steam.

Po problemach, o których informowaliśmy wczoraj, Darkspore powróciło na Steam.

Wcześniej na oficjalnym forum gry przedstawiciel Electronic Arts napisał, że wystąpił błąd techniczny.

„Ostatnio rozwiązaliśmy problem, który powodował, że niektórzy gracze nie mogli połączyć się z grą. Jeśli ktokolwiek napotka podobny problem, prosimy o kontakt z pomocą dla klientów pod adresem: help.ea.com. Nadal będziemy wspierać Darkspore, więc możecie tutaj kontynuować rozmowy na temat gry.”

*

Oryginalny tekst (1 lipca 2013):

Posiadacze Darkspore, produkcji wydanej w 2011 roku przez EA, borykają się z problemami związanymi z nieprawidłowym działaniem serwerów. Wielu użytkowników nie może uruchomić gry, dlatego została ona usunięty z oferty Steam. Produkt cały czas można kupić w sklepie Origin.

1
Rozbudowane możliwości modyfikacji stworów to jedna z zalet produkcji

Problemy powodowane przez nieprawidłowe funkcjonowanie zabezpieczeń DRM trwają już od wielu miesięcy - informuje Polygon. Darkspore wymaga stałego połączenia z siecią.

Według moderatora oficjalnego forum produkcji, błędy prawdopodobnie nie zostaną naprawione.

„Nad Darkspore nikt już nie pracuje. W praktyce to po prostu porzucony tytuł. Jeżeli nie możesz grać i szukasz rozwiązania, poprawek, skontaktuj się z działem pomocy technicznej EA” - napisał Inquisitor Laine.

Moderator dodał, że problem „Error 73003” pozostaje problemem niemal od momentu premiery, oraz że większość użytkowników boryka się ze świeższym błędem - to „Error Code 3”. Zaznaczył też, że w wolnym czasie cały czas będzie zajmował się nadzorowaniem porządku na forum gry.

Eurogamer skontaktował się w tej sprawie z EA, zaktualizujemy wiadomość, gdy otrzymamy komentarz.

Darkspore to RPG akcji stworzone przez studio Maxis. Sterujemy w nim stworzonymi w rozbudowanym kreatorze postaci potworami.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami