Todd Hollenshead opuszcza id Software

Dyrektor generalny odchodzi po 17 latach pracy.

Bethesda potwierdziła, że Todd Hollenshead nie pracuje już w id Software, gdzie przez 17 lat pełnił funkcję dyrektora generalnego i prezesa.

„Po wielu latach w studiu, Todd Hollenshead zdecydował się opuścić id Software, by zająć się innymi zainteresowaniami" - poinformował Pete Hines z Bethesdy w komentarzu dla serwisu IGN.

hollenshead
Todd Hollenshead w 1999 roku

„Choć Todd nie był częścią zespołu deweloperskiego, to był ważną osobą w id Software jako biznesowy lider studia. Życzymy mu wszystkiego najlepszego."

Przed podjęciem pracy w id Software Hollenshead zarabiał na życie jako doradca podatkowy. Po przejęciu firmy przez Zenimax w 2009 roku objął stanowisko prezesa, wcześniej pełniąc rolę dyrektora generalnego.

Odejście kluczowej postaci id Software budzi kolejne wątpliwości na temat kondycji firmy. Rage nie okazało się być oczekiwanym sukcesem, co wstrzymało prace nad sequelem. Tymczasem Doom 4 wrócił do fazy projektowej.

„Wcześniejsza wersja Doom 4 nie prezentowała jakości i dawki emocji, jaką id Software i Bethesda chciałyby zaoferować fanom Dooma na całym świecie" - napisał w kwietniu Pete Hines, wiceszef marketingu Bethesdy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami