Blizzard ostrzega przed licznymi atakami hakerów w World of Warcraft

Wzrosła liczba logowań z przejętych kont.

Blizzard wystosował oficjalne ostrzeżenie po tym jak w World of Warcraft zanotowano zwiększoną liczbę logowań z kont przejętych przez hakerów.

Dwa dni temu producent wyłączył dostęp do domu aukcyjnego przez sieć i z urządzeń mobilnych, po informacjach od graczy, którzy stracili zgromadzone złoto i przedmioty.

gnome gold
Gnom i jego złoto

Serwis WoW Insider donosi, że niektórzy użytkownicy sprzedawali bezużyteczne przedmioty, wystawiane na aukcjach w nierealistycznych celach. Jest to sposób na „wypranie” złota.

Dzisiaj Blizzard potwierdził, że zanotowano zwiększoną liczbę wejść na konta nieświadomych użytkowników przez aplikację mobilną i z przeglądarek, co może sugerować, że hakerzy wykryli w tych aplikacjach jakiś błąd.

Amerykańska firma wysyła powiadomienia poszkodowanym użytkownikom, prosząc o reset konta. Pomoc techniczna World of Warcraft zwróci wszystkie utracone przedmioty i złoto.

Po raz kolejny Blizzard poinformował, że gracze powinni okresowo zmieniać hasła dostępu, a skutecznym sposobem na ochronę przed atakiem jest autentykator zainstalowany na telefonie, wzmacniający konto dodatkowym kodem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami