American McGee rozpoczyna zbiórkę pieniędzy na OZombie w serwisie Kickstarter

Głównym przeciwnikiem Strach na Wróble.

Kilka tygodni temu American McGee nie mógł się zdecydować, czy rozpocząć zbiórkę pieniędzy na kolejną odsłonę serii Alice, czy na grę opartą na licencji powieści „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Jak się jednak okazuje, producent wybrał drugi projekt.

1
Nowa Dorotka

OZombie rozegra się w alternatywnej wersji powieści, w której Dorotka, Blaszany Drwal i Tchórzliwy Lew muszą pokonać szalonego króla - Stracha na Wróble - i jego nieumarłych żołnierzy.

W oryginalnej edycji „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” z 1962 roku chyba nie uwzględniono takiej wersji wydarzeń, ale studio Spicy Horse informuje na Kickstarterze, że czerpie inspiracje z wszystkich 14 książek.

OZombie skoncentruje się głównie na kampanii dla pojedynczego gracza, z naciskiem na „elementy RPG, taktyczną walkę, eksplorację i opowieść”. Po ukończeniu gry odblokujemy także kilka trybów rozgrywki sieciowej.

McGee obiecuje przemyślaną fabułę, koncentrującą się na elementach, takich jak „wolność jednostki i samodzielność, zobowiązania jednostki wobec społeczeństwa (i vice versa), wpływy zorganizowanych religii na społeczeństwo, czy tendencje do represjonowania niepopularnych poglądów”.

„Zombie niszczą Oz bez względu na konsekwencje. Fakt, że są zombiakami, a ich lider ma obsesję na punkcie mózgów nie dotyczy standardowego »jedzenia mózgów«, ale raczej bezmyślnego, uległego zachowania.”

Gra powstaje na PC, Maca, Linux, iOS oraz Androida. Spicy Horse planuje zebrać 950 tys. dol. Cele rozszerzone nie są - jak zazwyczaj - odblokowywane po przekroczeniu pewnych progów finansowych, ale wraz z rosnącą liczbą wspierających akcję użytkowników. Po 11 tys. wpłat ścieżkę dźwiękową skomponuje Chris Vrenna, były perkusista Nine Inch Nails.

Premierę zaplanowano na marzec 2015 roku. Najmniejsza kwota jaką musimy zapłacić, by otrzymać kopię gry, wynosi 15 dol. (ok. 50 zł).

2

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami