Rozpoczęto prace nad fabularnym dodatkiem DLC do The Last of Us

Dwójkę bohaterów miał wspomagać pies.

Głównym bohaterom w The Last of Us pierwotnie miał towarzyszyć pies, lecz na przeszkodzie stanął brak czasu i ograniczenia techniczne. Przedstawiciele Naughty Dog potwierdzili także, że studio pracuje już nad pierwszym DLC do gry.

O pracach nad grą opowiadał reżyser, Bruce Straley, oraz dyrektor kreatywny w Naughty Dog, Neil Druckmann. Twórcy wystąpili w podcaście Vic's Basement.

Obaj deweloperzy nie odpowiedzieli na pytanie o ewentualnym sequelu, ale przyznali, że studio pracuje już nad dodatkiem DLC.

- To będzie mała, poboczna historia, która rozwinie nieco dotychczasowe doświadczenie - mówi Druckmann, zaznaczając przy tym, że prace są na wczesnym etapie.

Twórcy wspomnieli też, że w pierwszej wersji historii Joel i Ellie podróżowali z psem, jednak pomysł wycięto, ponieważ uznano, że „jest tu już za dużo rzeczy”. Inny powodem była reakcja jednego z programistów, który „przeraził się” słysząc o zwierzaku i kolejnych problemach technicznych do rozwiązania.

Rozmiar gry i ujęte pomysły spowodowały, że premierę trzeba było przesunąć, a z zespołu kończącego Uncharted 3 „pożyczono” kilku twórców, by zdążyć z produkcją.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami