Premiera Assassin's Creed 4 na PC „kilka tygodni” po konsolach - Raport

Kiedy gra trafi na komputery?

Premiera Assassin's Creed 4: Black Flag w wersji na PC odbędzie się „kilka tygodni” po wydaniach konsolowych - poinformował Ashraf Ismail, reżyser gry z Ubisoftu.

Wywiad z producentem przeprowadził podczas targów E3 serwis Elder-Geek.com, całość można znaleźć w serwisie YouTube. Kluczowe zdanie pada w 4:55.

Zapytany o równoczesne wydanie wszystkich edycji sprzętowych, Ismail odparł: - Wersja PC ukaże się kilka tygodni później.

Po krótkim momencie niezręcznej ciszy, reżyser dodał:

- Bardzo ciężko pracujemy nad wersją PC, to jedna z głównych platform, nad którą się skupiamy. Mówiąc szczerze, jestem tylko tym kreatywnym kolesiem, mogę się mylić co do tej daty.

Polski oddział Ubisoftu odmówił komentarza w tej sprawie. Mimo wielu publikacji w mediach, również centrala nie zdecydowała się na ostateczne, oficjalne potwierdzenie daty. Praktyka przesuwania premier wersji pecetowych gier w przypadku francuskiego wydawcy nie jest nowa - podobny los spotkał m.in. Assassin's Creed III, Driver: San Francisco, Call of Juarez: The Cartel czy Ghost Recon: Future Soldier.

Tymczasem w brytyjskim oddziale sklepu Amazon, data premiery Assassin's Creed IV na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 ustalona została na 1 listopada. Wersje PC, Xbox One i PlayStation 4 nie mają przypisanej daty.

Zaplanowane na koniec tego roku Assassin's Creed IV: Black Flag to pierwsza odsłona serii, która ukaże się także na konsolach nowej generacji. Wcielimy się w Edwarda Kenwaya, dziadka Connora z Assassin's Creed III. Akcja rozgrywa na Karaibach, w okresie rozkwitu piractwa.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami