Bethesda chłodzi nastroje fanów oczekujących na nową odsłonę serii Fallout

Firma nie zamierza co roku wydawać kolejnych części swoich najpopularniejszych gier.

Po zakończeniu targów E3 w Internecie pojawiły się plotki, mówiące o tym, że Bethesda „za zamkniętymi drzwiami” prezentowała Fallout 4. Informacje okazały się nieprawdziwe, a we wczorajszym wywiadzie dla serwisu Polygon Pete Hines ostrzegł, że oczekiwanie na wieści dotyczące kolejnej części serii gier RPG jest „nierealistyczne”.

pete hines
Pete Hines z napojem

- Fani domagają się nowej odsłony serii Fallout od dłuższego czasu. Ludzie muszą zrozumieć, że spodziewanie się nowych informacji zaraz po rozpoczęciu prac nad kolejnym projektem - od Bethesda Game Studios, Arkane czy kogokolwiek - jest nierealistyczne.

Pete Hines, wiceszef działu marketingu w Bethesdzie dodał, że firma nie zamierza co roku wydawać nowych odsłon swoich najpopularniejszych serii.

- Nie będziemy wydawać naszych marek co roku. Nigdy tego nie robiliśmy i nie zamierzamy przejść na taki system w przyszłości - tłumaczy Hines.

- Todd [Howard, producent w Bethesda Game Studios - dop. red.] da mi znać, kiedy będzie gotowy i powiem wszystkim, czym się zajmuje - dodaje.

Bethesda zapowiedziała w tym roku horror The Evil Within oraz nową odsłonę popularnej serii - Wolfenstein: The New Order. Właściciel firmy, Zenimax Media w kwietniu zarejestrował także nazwę „Starfield”, ale wydawca nie ujawnił, z czym wiąże się ta licencja.

Ostatnia odsłona serii Fallout ukazała się w 2010 roku, ale za produkcję odpowiadał Obsidian Entertainment. Bethesda Game Studios zajmowała się w tym czasie The Elder Scrolls V: Skyrim. Nie wiemy, nad czym pracuje obecnie id Software (ostatnio Rage) i Arkane Studios (ostatnio Dishonored; w przypadku tego studia spekuluje się o Prey 2).

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami