Silnik Ignite od EA Sports nie wspiera PC

Andrew Wilson: Pecety są obecnie za słabe.

Silnik Ignite, który napędzi wszystkie gry sportowe EA na nowej generacji sprzętu, obecnie nie wspiera PC i Wii U - potwierdził w rozmowie w serwisem Polygon Andrew Wilson, wiceprezes EA Sports.

Jedynie seria FIFA regularnie ukazuje się jeszcze na komputerach osobistych. Od premiery Fify 11 posiadacze PC i konsol otrzymywali niemal identyczne wersje gry. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja ponownie się zmieni.

Według menedżera przeszkodą są konfiguracje sprzętowe użytkowników - większość graczy po prostu nie byłaby w stanie uruchomić nowej Fify na swoich komputerach.

- I choć były maszyny, które mogły uruchomić ten silnik, większość komputerów na rynku sobie z tym nie radziła - mówi Wilson, przypominając identyczną sytuację przed premierą Fify 11. - A większość użytkowników zainteresowanych Fifą na PC nie posiadało odpowiednio mocnej konfiguracji.

Menedżer nie wyklucza, że Ignite - tak jak silnik w poprzedniej generacji - w końcu zostanie dostosowany do potrzeb PC. Na przeszkodzie stoi jednak kilka czynników.

Po pierwsze, ogólna konfiguracja sprzętowa pecetów na rynku musi wzrosnąć do odpowiedniego poziomu, by przedsięwzięcie było opłacalne z biznesowego punktu widzenia. Dodatkowo, silnik budowany z myślą o konsolach musiałby zostać dostosowany do otwartej architektury komputerów osobistych.

Tymczasem FIFA 14 ukaże się 26 września na PC, X360 i PS3. Tytuł dostępny będzie w pełnej polskiej wersji językowej, obejmującej tekst oraz sportowy komentarz. Data premiery na PS4 i Xbox One - z nowym silnikiem graficznym - nie jest jeszcze znana.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (12)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami