Insomniac wyjaśnia, dlaczego Sunset Overdrive ukaże się tylko na Xbox One

„Szybsze cykle produkcyjne i aktualizacje.”

Insomniac Games, od lat związane z konsolami PlayStation, wydało niedawno pierwszy tytuł multiplatformowy - Fuse. Jednak wraz z ogłoszeniem nowej konsoli Microsoftu okazało się, że studio znów produkuje na wyłączność, tym razem na Xbox One. Szef firmy, Ted Price wyjaśnił na oficjalnej stronie, że takie podejście ma wiele zalet.

„Dla części naszych fanów może być zaskoczeniem, że podjęliśmy współpracę z Microsoft Studios i stworzymy Sunset Overdrive wyłącznie na Xbox One. Gdy rozpoczęliśmy dyskusje z Microsoftem, początkowo wahaliśmy się przed ponownym przejściem na wyłączność. Ale gdy zespół Microsoftu zaczął wyjaśniać nam możliwości i filozofię stojąca za tą platformą, wiedzieliśmy, że to idealne miejsce dla Sunset Overdrive - tłumaczy szef Insomniac.

„Xbox One i Xbox Live wesprą nasze ambicje i pomogą w stworzeniu dialogu ze społecznością. Pomogą nam także w uzyskaniu szybszych cykli produkcyjnych i aktualizacji, umożliwią wprowadzanie rozszerzeń z nową bronią, postaciami, opowieściami, a nawet nawiązaniami do popkultury” - dodaje.

Price zaznacza przy tym, że studio pozostaje w pełni niezależne i zachowa kontrolę nad nową serią.

Kolorowe i dynamiczne Sunset Overdrive rozgrywa się w otwartym świecie, w niedalekiej przyszłości. „Po katastrofalnym wydarzeniu miasta są opanowane przez mutanty. Większość populacji wyginęła lub została przemieniona, ale ty się rozwinąłeś” - głosi opis gry. Nie znamy jeszcze daty premiery.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami