Seria Dead Space nie jest martwa, ale nikt nie pracuje nad Dead Space 4

Visceral zajmuje się inną grą.

Dead Space 4 aktualnie nie powstaje - potwierdza Electronic Arts.

Już w marcu pojawiły się informacje, że Electronic Arts rezygnuje z prac nad kolejną częścią serii Dead Space z powodu niezadowalających wyników sprzedaży. Wtedy wydawca zaprzeczał.

W rozmowie z Eurogamerem podczas targów E3, szef EA Labeles, Patrick Söderlund stwierdził, że seria nie została całkowicie porzucona, ale przyznał także, że nikt nie zajmuje się obecnie produkcją Dead Space 4.

- Nie powiedziałbym, że seria Dead Space jest anulowana - mówi.

- Dead Space pozostaje serią bliską sercu Electronic Arts. To była wspaniała marka, stworzona przez zaangażowany zespół.

- Czy ten zespół pracuje nad nową grą Dead Space? Nie. Zajmują się czymś innym, bardzo ekscytującym. Musisz na to spojrzeć z tej perspektywy. Czy lepiej jest dla nich pracować nad czwartą częścią serii, którą stworzyli od podstaw? Czy może lepiej, żeby zajęli się czymś nowym, do czego podejdą z pasją?

"Czy będzie kolejna gra z serii Dead Space? Kto wie. Czy rezygnujemy z tej serii całkowicie? Nie, oczywiście, że nie. Ale teraz twórcy skupiają się na czymś innym i gracze będą z tego zadowoleni"

Patrick Söderlund, szef EA Labels

- Jestem przekonany, że musimy dostarczyć fanom jak najlepsze gry. Aby wyprodukować wspaniały tytuł, najpierw potrzebujesz zespół, który z pasją podejdzie do zadania. To prosty parametr. Reszta jest na dalszym miejscu. Pieniądze, czas, wszystko inne. To mniej ważne. W ten sposób osiągniesz sukces. To proste.

W lutym Frank Gibeau z EA potwierdził, że w studiach w Los Angeles i Montrealu doszło do redukcji zatrudnienia. Wydawca wprost powiedział, że główne marki muszą sprzedawać się w nakładach przekraczających 5 mln egzemplarzy, by pozostać dochodowe - coś, czego nie osiągnęło Dead Space 3.

Według informacji, do których dotarł serwis VideoGamer, produkcja Dead Space 3 nie należała do najłatwiejszych. Jak twierdzą anonimowe źródła, dopiero pod koniec prac zdecydowano się wprowadzić jeden model amunicji, co miało pomóc w sprzedaży dodatków w kontrowersyjnym systemie transakcji cyfrowych. Co więcej, EA wymusiło na producentach położenie większego nacisku na akcję i skierowanie gry do szerszego grona odbiorców, rezygnując z elementów horroru.

- Czy będzie kolejna gra z serii Dead Space? Kto wie. Czy rezygnujemy z tej serii całkowicie? Nie, oczywiście, że nie. Ale teraz twórcy skupiają się na czymś innym i gracze będą z tego zadowoleni - dodaje Söderlund.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami