Budżet gry Wiedźmin 3: Dziki Gon przekroczy 100 mln złotych - informuje serwis Bankier.pl.

cyber1
Wydatki na Cyberpunk 2077 będą pewnie większe, niż budżet trzeciego Wiedźmina

- Premierę Wiedźmina 3 zaplanowano na 2014 rok. Prace nad grą idą zgodnie z planem - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Adam Kiciński, prezes spółki CD Projekt.

- Bezpośredni budżet produkcji przekroczy 45 mln zł. Koszty będziemy rozpoznawać w wysokości proporcjonalnej do planowanej sprzedaży, z pierwszego okresu trzech, czterech lat - dodał.

Budżet przeznaczony na promocję gry ma wynieść ok. 25 mln dolarów, a więc prawie 80 mln złotych.

- Chcemy, żeby budżet na marketing osiągnął poziom 25 mln dolarów. Większość tych środków pochodzić będzie od dystrybutorów. W ostatecznym rozliczeniu te wydatki pomniejszą przychód CD Projekt, gdyż będą obniżały należności dystrybutorów wobec spółki - powiedział Kiciński.

Prezes spółki CD Projekt dodał także, że pierwsze umowy z firmami, które zajmą się dystrybucją Wiedźmina 3 podpisywane zostaną w III kwartale 2013 roku.

Potwierdzono także, że CD Projekt RED pracuje nad dwoma mniejszymi projektami. Gry mają ukazać się po premierze Wiedźmina 3, ale przed debiutem Cyberpunk 2077 - następnej dużej produkcji RPG. Ich produkcją zajmie się nowy oddział studia w Krakowie.

Kiciński wspomniał też o przyszłości marki Wiedźmin.

- Nie planujemy gry Wiedźmin 4, która miałaby być bezpośrednią kontynuacją fabularną trylogii. Naiwnym byłoby jednak uznanie, że nie będziemy wykorzystywać zbudowanej przez nas marki - poinformował prezes.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się w 2014 roku. Trafi na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama