Nowe Mirror's Edge rozegra się w otwartym świecie; EA nie zamieni serii w strzelankę

Ale Faith już nie będzie uciekać.

EA nie zamieni Mirror's Edge w strzelankę, ale zamierza stworzyć doświadczenie „znacząco różniące się” od pierwszej odsłony serii.

Zgodnie z oczekiwaniami fanów, Electronic Arts ogłosiło nową grę z serii Mirror's Edge podczas konferencji przed targami E3. Oficjalny tytuł to nie „Mirror's Edge 2” - mamy do czynienia z rebootem. W grze zobaczymy początki „kariery” Faith. Gra zmierza na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

To szef EA Labels, Patrick Söderlund jest odpowiedzialny za rozpoczęcie prac, ale nie chce wdawać się w szczegóły na temat rozgrywki w nowym Mirror's Edge.

- Mogę powiedzieć jedno - mówi w wywiadzie z Eurogamerem. - To będzie inne doświadczenie Mirror's Edge, inne niż pierwsza gra.

- Oczywiście, jak widać w trailerze, niektóre elementy pozostaną takie same. Nie naprawimy czegoś, co już było dobre. Ale ogólnie mówiąc są tu pewnie zmiany, uważam, że na lepsze.

Mówiąc o trailerze: pojawiły się głosy wyrażające niepokój, że nowy Mirror's Edge bardziej skoncentruje się na akcji. W pierwszej części lepszą taktyką była najczęściej ucieczka.

Söderlund obiecuje, że twórcy z DICE nie zamienią gry w strzelankę, ale potwierdził także, że Faith będzie dużo potężniejszą bohaterką.

"W pierwszej części chodziło o uciekanie. I nawet jeśli chcesz mieć takie sekcje w grze, to chcesz także, by Faith była potężniejsza, przejmiesz kontrolę. Zobaczysz tego trochę w grze."

Patrick Söderlund, szef EA Labels

- W pierwszej części chodziło o uciekanie - mówi. - I nawet jeśli chcesz mieć takie sekcje w grze, to chcesz także, by Faith była potężniejsza, przejmiesz kontrolę. Zobaczysz tego trochę.

- Powtarzam, nie zrobimy strzelanki. Wprost przeciwnie. Ale rozwiniemy Faith i jej historię. Gdy tylko pokażemy więcej, ludzie będą podekscytowani. Osobiście jestem szalenie podekscytowany.

Inny menedżer z EA, Frank Gibeau stwierdził dzisiaj, że nowe Mirror's Edge rozegra się w otwartym świecie, wykorzysta silnik Frostbite i znajduje się na wczesnych etapach produkcji.

Już przed ogłoszeniem pojawiały się plotki, że prace trwają, a istnienie gry było swoistą tajemnicą poliszynela.

Söderlund zdradził, że nad tytułem pracowało w DICE kilku projektantów, ale zielone światło otrzymano dopiero po imponującej prezentacji w wykonaniu producentki - Sary Jansson.

- Mirror's Edge to gra bliska mojemu sercu i sercu DICE od długiego czasu - mówi. - To była nowa marka, wprowadzona w 2008 roku. Gra kochana przez wielu. Niektórych także frustrowała, mówiąc szczerze.

- Wiedzieliśmy, że kiedyś do niej powrócimy, nad grą pracował mały zespół, opracowywali koncept. Sara zgłosiła się do mnie i Karla-Magnusa Troedssona [menedżer generalny w DICE - dop. red.] i powiedziała: „Chcę wam coś pokazać”, po czym otrzymaliśmy niesamowitą prezentację. Stwierdziłem: „Tak, to jest to. Zrobimy to.”

- Czekaliśmy na odpowiedni pomysł. Jestem podekscytowany - nowa idea jest tak inna i spektakularna, że zadziała tylko na nowych maszynach, jak Xbox One, PS4 i PC. Dlatego też wiedziałem, że to odpowiedni pomysł.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami