Prace nad The Last Guardian wstrzymane

AKTUALIZACJA: Shuhei Yoshida informuje, że proces tworzenia gry nie został przerwany.

Aktualizacja: Prezydent Sony Worldwide Studios, Shuhei Yoshida, zaprzeczył słowom Jacka Trettona. W rozmowie z CVG stwierdził, że prace nad The Last Guardian nie zostały zawieszone i cały czas są kontynuowane.

- Gra żyje i ma się dobrze, jeżeli chodzi o fazę produkcyjną. Jeżeli odwiedzicie Japan Studio, zobaczycie, że mnóstwo ludzi pracuje nad projektem - powiedział Yoshida.

Przedstawiciel Sony zapewnił też, że firma wypowie się na temat The Last Guardian tylko, gdy będzie miała coś konkretnego i pewnego do przekazania.

Oryginalna wiadomość: Prace nad The Last Guardian są obecnie zawieszone - poinformował Jack Tretton, dyrektor generalny amerykańskiego oddziału Sony Computer Entertainment.

Zobacz: The Last Guardian - Poradnik, Solucja

- Świetną rzeczą związaną z dużą liczbą naszych zespołów deweloperskich jest to, że cały czas mamy mnóstwo projektów od wielu studiów - powiedział Tretton w wywiadzie dla GameTrailers.

- Projekty jednak nigdy nie przepadają. The Last Guardian nie zniknęło, ale obecnie prace nad grą są wstrzymane - dodał przedstawiciel Sony.

The Last Guardian zostało zapowiedziane w roku 2009 jako tytuł na wyłączność PS3. Od tego czasu wielokrotnie otrzymywaliśmy informacje, według których Team Ico potrzebuje więcej czasu na dopracowanie tytułu. Pojawiały się też doniesienia o problemach technicznych, a także plotki sugerujące, że produkcja pojawi się na PlayStation 4.

W lutym, Famito Ueda - główny pomysłodawca i producent The Last Guardian - zapewniał, że prace nad grą cały czas trwają.

The Last Guardian opowiada o małym chłopcu, który stara się wydostać z tajemniczych ruin - pomaga mu w tym potwór o imieniu Trico.

The Last Guardian - Trailer

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami