Zobacz także: Deus Ex: The Fall - Opis, Poradnik

Ogłoszony w środę Deus Ex: The Fall ukończymy w sześć godzin. Tytuł jest pierwszym odcinkiem nowej serii, a twórcy wprowadzą do gry transakcje cyfrowe.

Za projekt odpowiada studio N-Fusion, we współpracy z Eidos Montreal. Do prac zaangażowano kilku kluczowych twórców Human Revolution: projektanta Jeana Francoisa Dugauda, scenarzystów Mary DeMarle i Jamesa Swallowa oraz dyrektora artystycznego Jonathana Jacquesa-Belletęte - poinformował producent, James Wright w rozmowie z Eurogamerem.

Dlaczego Square Enix zdecydowało się na wydanie gry jedynie na urządzenia z systemem iOS? Producent tłumaczy, że wydawca chciał rozszerzyć uniwersum Deus Ex i zaoferować produkcję nie tylko dla zaawansowanych graczy.

- To prawdziwe doświadczenie Deus Ex, zawiera akcję, skradanie, hackowanie, interakcje z bohaterami niezależnymi, wybory podczas rozgrywki i ich konsekwencje - zapewnia Wright. - To gra, która spodoba się fanom serii, bez względu na platformę.

Podobnie jak w pierwowzorze, otrzymamy kampanię pojedynczego dla gracza, podzieloną na misje. I choć za grę zapłacimy ustaloną cenę, możliwe będzie także skorzystanie z dodatkowych transakcji cyfrowych.

- Po zakupie The Fall, gracze mogą ukończyć cały tytuł i rozpocząć nową grę plus - zatrzymają wszystkie ulepszenia i ekwipunek. Podczas gry odblokować można wszystko, bez wydawania ani grosza - zapewnia Wright. - Nie musisz płacić, by zobaczyć całą zawartość gry.

Dodatkowe fundusze przeznaczymy na zakup nadprogramowych ulepszeń, amunicji i punktów Praxis.

Odczucia graczy po ogłoszeniu nowego projektu są „mieszane”. Oficjalny trailer w serwisie YouTube zebrał ok. tysiąc głosów na tak i 12 razy więcej negatywnych opinii.

- Reakcje zawsze są różne - przyznaje producent. - Opinie użytkowników urządzeń mobilnych był wspaniałe, ale mamy też wielu fanów na PC i konsolach, którzy oczekiwali kolejnej części Human Revolution. To dla nas dobra wiadomość - oznacza, że mamy oddaną społeczność.

Reklama

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały