Take-Two: Debiut konsol nowej generacji nie wpłynie negatywnie na sprzedaż GTA V

Analityk Michael Pachter jest innego zdania.

Take-Two nie obawia się negatywnego wpływu premiery konsol nowej generacji na sprzedaż Grand Theft Auto V - informuje prezes firmy, Strauss Zelnick, w rozmowie z serwisem MCV.

- Gra oferuje największy, najbardziej dynamiczny, otwarty świat wykreowany kiedykolwiek przez Rockstar Games - powiedział prezes Take-Two. - Szacowana liczba konsol obecnej generacji na rynku to ponad 120 milionów, a większość ich posiadaczy czeka na GTA V od lat. Dlatego spodziewamy się ogromnego popytu na grę, niezależnie od tego, że ukaże się kilka tygodni przed nowymi konsolami.

Przeciwnego zdania jest jednak znany analityk branży gier wideo, Michael Pachter. W ostatnim odcinku autorskiego programu PachAttack w serwisie GameTrailers stwierdził, że debiut nowej generacji negatywnie wpłynie na sprzedaż Grand Theft Auto V.

- Bez wątpienia gra sprzeda się w dużej liczbie egzemplarzy na początku, może będzie to nawet więcej niż 12 milionów, przez wzgląd na wielką bazę użytkowników PS3 i Xboksa 360. Ale co dalej? Ukażą się nowe konsole i każdy konsument, który je zakupi, nie sięgnie już po GTA V, ponieważ gra nie będzie dostępna na tych urządzeniach - powiedział analityk.

- W późniejszym okresie w tytuł zaopatrzą się jedynie ludzie, którzy zdecydują się na zakup taniego PS3 i Xboksa 360. A nie będzie ich zbyt wielu, więc obstawiam, że sprzedaż GTA V nie będzie aż tak duża, jak poprzednich części serii - podsumował.

GTA V ukaże się 17 września na PS3 i Xboksa 360.

GTA V - Trailer

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami