Analitycy: Sprzedaż GTA V na poziomie 18 mln egzemplarzy w pierwszym roku

Szef Take-Two potwierdza, że złożono „bardzo dużo” zamówień przedpremierowych.

Firma świadcząca usługi i doradztwo finansowe, Cowen Group oczekuje, że Grand Theft Auto 5 w pierwszym roku sprzedaży rozejdzie się w nakładzie 18 mln egzemplarzy.

Według raportu firmy, nakład Grand Theft Auto 4 przekroczył już 25 mln egzemplarzy, a liczba użytkowników konsol jest teraz trzy razy większa niż w dniu premiery GTA 4.

Zapytany podczas konferencji Technology, Media and Telecom Conference o zainteresowanie zamówieniami przedpremierowymi, szef Take-Two, Strauss Zelnick odparł, że GTA V już teraz sprzedaje się „bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo dobrze”.

Prezes Take-Two skomentował także informacje o ewentualnym limitowaniu rynku używanych gier przez Microsoft i Sony. Zelnick stwierdził, że takie podejście może oznaczać dodatkowe źródło przychodów, lecz negatywnie wpłynie na kondycję sieci sklepów GameStop. Według Cowen Group to właśnie GameStop odpowiada za niemal połowę sprzedaży nowych gier na X360 i PS3 w USA.

Menedżer wyraził także opinię o dodatkowej opłacie za aktywację używanej gry, którą podobno wprowadzi producent konsoli Xbox One.

- Jeśli Microsoft wymyślił sposób na opodatkowanie używanych gier, to my także powinniśmy otrzymać jakieś pieniądze - mówił Zelnick. - Ciężko jest sobie wyobrazić, dlaczego oni mieliby zarobić, a my nie.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami