Armikrog - duchowy następca przygodówki Neverhood na Kickstarterze

AKTUALIZACJA: Projekt w pełni sfinansowany, powstanie polska wersja językowa.

Aktualizacja: Nie obeszło się bez niepewności, ale projekt przygodówki został w pełni sfinansowany. Ogłoszono także, że powstanie polska wersję językowa produkcji.

Twórcom nie udało się jeszcze osiągnąć celu dodatkowego, który gwarantuje stworzenie wersji gry na konsolę Wii U. Studio Pencil Test Studios zapowiada jednak, że wkrótce uruchomi dotacje za pośrednictem PayPala, by zebrać dodatkowe fundusze.

Na Kickstarterze pozyskano dotychczas ponad 930 tys. dol., wersja Wii U powstanie po zebraniu 950 tys. Do końca kampanii pozostało kilka godzin.

*

Oryginalna wiadomość: W marcu informowaliśmy, że Doug TenNapel, twórca m.in. The Neverhood i Earthworm Jim pracuje nad nową grą przygodową, z animacją poklatkową oraz „glinianymi” lokacjami i postaciami. Wczoraj projekt zatytułowany Armikrog pojawił się na Kickstarterze.

tommynaut
Tommynaut we własnej osobie

Pencil Test Studios, z którym współpracuje TenNapel, planuje pozyskać 900 tys. dol. Zadanie nie jest łatwe, ale w niespełna 24 godziny grą zainteresowało się 2,3 tys. użytkowników, oferując już ponad 120 tys. dol.

W Armikrog głównym bohaterem będzie Tommynaut, eksplorujący kosmos wraz ze swoim psem - Beak-Beakiem. Towarzysze rozbijają się na dziwnej planecie i trafiają do więzienia w tajemniczej fortecy.

W prace nad ścieżką dźwiękową zaangażowany jest Terry S. Taylor, który odpowiadał za muzykę w The Neverhood.

Tytuł powstaje na silniku Unity z myślą o PC, Macach i Linuksie. Jak przystało na klasyczną grę przygodową, całość kontrolujemy za pomocą myszy. Premierę zaplanowano na lipiec przyszłego roku. Najniższa kwota, jaką musimy wpłacić, by otrzymać kopię gry, wynosi 25 dol. (ok. 82 zł).

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami