Wstępne testy DayZ rozpoczęte

Większa liczba graczy dołączy do rozgrywki w przyszłym miesiącu.

Dean „Rocket” Hall poinformował o rozpoczęciu pierwszych testów DayZ - samodzielnej wersji popularnej modyfikacji gry ARMA II. Na chwilę obecną w fazie alpha bierze udział grupa uważnie dobranych ludzi. Większa liczba graczy dołączy do rozgrywki w przyszłym miesiącu.

DeanHall1
Twórca DayZ wybrał się niedawno na podbój Everestu.

- Rozdaliśmy trochę kluczy moderatorom naszego forum, moderatorom z serwisu Reddit, a także ludziom, którzy pomagali w jakiś sposób przy produkcji DayZ. Myślę, że jest to 30-100 osób - powiedział Hall w wywiadzie dla serwisu Gamasutra.

- Te osoby są już w grze, już grają. I jest dobrze... Na razie mamy tylko jeden aktywny serwer i cały czas udostępniamy aktualizacje i nową zawartość - dodał twórca.

Dean Hall wypowiedział się też na temat modelu płatności - pod tym względem samodzielne DayZ będzie przypominać niezależny hit Minecraft.

- Ludzie zapłacą określoną sumę, gwarantującą wczesny dostęp do gry, a kiedy produkcja wejdzie w fazę beta, cena podskoczy, powiedzmy o 10 dolarów. Po premierze cena wzrośnie jeszcze raz, znów o 10 dolarów - wyjaśnia.

Data premiery i cena DayZ nie są jeszcze znane. Gra ukaże się na PC, twórca nie wyklucza też wersji na konsole. Zadaniem graczy jest jak najdłuższe przetrwanie w świecie opanowanym przez zombie.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami