Remedy wyjaśnia, dlaczego nie pracuje nad następną częścią serii Alan Wake

Chodzi o pieniądze.

Dyrektor kreatywny w Remedy, Sam Lake wyjaśnił w specjalnym filmie, dlaczego studio nie zajmuje się następną częścią serii Alan Wake.

Okazuje się, że chodzi o niskie zainteresowanie grą. O ile ostatecznie udało się sprzedać 3 mln egzemplarzy Alan Wake i spin-offu American Nightmare, to bezpośrednio po premierze w maju 2010 roku gracze niechętnie sięgali po pudełka.

- Alan Wake nie okazał się być wielkim hitem zaraz po premierze - tłumaczy Lake. - Od tego czasu sprzedaliśmy ponad 3 mln egzemplarzy, co jest niezłą sumką. Ale nie było tak bezpośrednio po premierze.

Z tego powodu Remedy nie udało się pozyskać pieniędzy na produkcję kolejnej części serii.

- Pewnie, mogliśmy zrobić coś mniej ambitnego, ale to nie byłoby fair w stosunku do fanów i serii Alan Wake - dodaje producent.

- Szczęśliwie otrzymaliśmy wsparcie, by zrobić coś innego. Nowy koncept. Nowa marka. Coś dużego. Większego niż nasze wcześniejsze dokonania - tłumaczy Lake, mówiąc o Quantum Break, zapowiedzianym na konferencji Microsoftu.

Twórcy myślą jednak o powrocie do serii. - Na pewno chcemy dalej pracować nad Alan Wake. Chcę stworzyć coś nowego w tym uniwersum, gdy tylko nadejdzie odpowiedni moment - dodaje dyrektor kreatywny.

Horror Alan Wake ukazał się w 2010 roku, wyłącznie na X360. Dwa lata później grę wydano także a PC, razem z samodzielnym spin-offem American Nightmare.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami