Atari wystawia licencje na sprzedaż: Rollercoaster Tycoon za 3,5 mln dol.

Test Drive za 1,5 mln dol.

1

Atari zdecydowało się wystawić posiadane licencje na sprzedaż. Na licytacji w lipcu pojawi się większość klasycznych marek wycawcy.

Rollercoaster Tycoon można nabyć już za 3,5 mln dol. (oferta minimalna). Ostatnia odsłona serii - RollerCoaster Tycoon 3D - ukazała się w 2012 roku na Nintendo 3DS, za sprawą studia n-Space.

Zwolennicy gier wyścigowych mogą zdecydować się na złożenie oferty na serię Test Drive za minimum 1,5 mln dol. W zeszłym roku studio Slightly Mad wyprodukowało Test Drive: Ferrari Racing Legends, ale fani wspominają chętniej Test Drive Unlimited 2 z 2011 roku, stworzone przez nieistniejące już Eden Games.

Najmniej zapłacimy za prawa do strategii Total Annihilation - „jedyne” 250 tys. dol. Za serię odpowiadał wpływowy producent Chris Taylor, pracujący wtedy w Cavedog Entertainment. Obecnie zatrudnia go Wargaming, gdzie zajmuje się nieogłoszonym projektem Free to Play.

Serie wystawiono na aukcję, ponieważ nie udało się znaleźć kupca dla całego katalogu firmy - informuje serwis GamesIndustry International, powołując się na Wall Street Journal. Borykający się z problemami wydawca liczy na 22,2 mln dol. zysków.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami