Dota 2 bije rekord popularności na Steamie

W ubiegłą niedzielę gra przyciągnęła 329,977 użytkowników jednocześnie.

Popularna gra z gatunku MOBA - Dota 2 - pobiła własny rekord liczby graczy, jednocześnie biorących udział w rozgrywce. W ubiegłą niedzielę aż 329,977 użytkowników na Steamie zdecydowało się włączyć tytuł.

dota 2
Dota 2 wywodzi się z Defense of the Ancients, modyfikacji Warcrafta III

Poprzedni rekord także należał do Dota 2 - w marcu zanotowano 297 tys. użytkowników. Wcześniej najlepszy wynik osiągnął Skyrim, wkrótce po premierze przyciągając 287 tys. graczy na Steamie.

Warto zauważyć, że Dota 2 ciągle znajduje się w fazie beta, a dostęp do gry otrzymujemy dopiero po uzyskaniu zaproszenia od innego gracza.

O fenomenie gier z gatunku MOBA najlepiej świadczy fakt, że Dota 2 nie jest nawet najpopularniejszą grą tego typu. Lider - League of Legends - notował już wyniki na poziomie 5 mln graczy jednocześnie, a dziennie przyciąga nawet 12 mln użytkowników.

Nic więc dziwnego, że własne strategie tego typu szykuje Blizzard (Blizzard All-Stars), Electronic Arts (Dawngate), Paradox Interactive (Magicka: Wizard) czy Creative Assembly (Total War: Arena).

Gatunek MOBA (albo ARTS) to drużynowa hybryda gry akcji i strategii czasu rzeczywistego. W rozgrywce biorą udział dwie drużyny. Celem jest najczęściej zniszczenie głównej budowli kryjącej się w głębi bazy drużyny przeciwnej.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami