Twórcy Diablo 3 o konwersji na konsole

Wersja na PS3 i PS4 będzie wzbogacona o nowy element mechaniki.

Twórcy o konwersji. Plus fragmenty gry.

Na blogu PlayStation opublikowano materiał, w którym deweloperzy studia Blizzard opowiadają o pracach nad konsolową wersją Diablo 3 - gra ma ukazać się zarówno na PlayStation 3, jak i PlayStation 4.

- Najbardziej ekscytującym jest dla nas kontroler. To od niego wszystko się zaczyna, to poprzez niego budujemy relację z kontrolowaną postacią - mówi John Hight, dyrektor produkcji.

Jason Bender, jeden z twórców, stwierdził, że niezwykle zaskoczyło go to, jak bardzo rozgrywka w trzeciej części Diablo „zgrywa się” z kontrolerem.

Przy okazji wypowiedzi dotyczących nowego DualShocka, deweloperzy zdradzili, że Diablo 3 na konsolach zostanie wzbogacone o zupełnie nowy element sterowania postacią. Będzie to przewrót, który wykonamy używając prawej gałki analogowej.

Z materiału wynika również, że Blizzard nie będzie ograniczał wykorzystania funkcji streamowania rozgrywki na PlayStation 4, możliwej dzięki przyciskowi Share.

Diablo 3 ukazało się w maju ubiegłego roku na PC. Blizzard zapowiedział wersję konsolową w lutym. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami