EA wkracza na rynek gier MOBA z Dawngate

AKTUALIZACJA: Wywiad z twórcami i fragmenty rozgrywki od serwisu Machinima.

Aktualizacja: Serwis Machinima opublikował wywiad z twórcami ze studia Waystone Games. Producenci opowiadają o Dawngate, prezentując także fragmenty rozgrywki.

Elementem wyróżniającym Dawngate na tle innych produkcji z gatunku MOBA będzie m.in. możliwość kontrolowania specjalnych „kopalni”, dostarczających surowców. Dostępne będą tylko dwie „linie” - u konkurencji zazwyczaj są trzy.

Waystone jeszcze w tym tygodniu - w piątek - rozpocznie testy wczesnej wersji gry.

Oryginalna wiadomość: Electronic Arts planuje ofensywę na popularny ostatnio rynek gier MOBA za sprawą nowej gry - Dawngate.

Za tytuł odpowiada studio Waystone Games, składające się z byłym pracowników Visceral. Jeszcze w październiku zeszłego roku pojawiały się informacje, że twórcy Dead Space pracują właśnie na grą MOBA.

O samym Dawngate wiemy niewiele - na oficjalnej stronie tytuł opisuje się jako „zbudowany od postaw, by być rozpoznawalny”. W dalszej części opisu czytamy o „tworzeniu ulubionych herosów do odpowiedniej roli”, co może wskazywać na obecność systemu kreacji własnych postaci. Wspomniano także o fabule - elemencie rzadko widywanym w grach z tego gatunku.

Na oficjalnej stronie produkcji można zapisywać się do beta testów. Nie znamy daty premiery pełnej wersji gry ani platform docelowych.

Gatunek MOBA (albo ARTS) to drużynowa hybryda gry akcji i strategii czasu rzeczywistego. W rozgrywce biorą udział dwie drużyny. Celem jest zniszczenie głównej budowli kryjącej się w głębi bazy drużyny przeciwnej.

dawngate

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami