Najnowsza aktualizacja Diablo 3 umożliwiła duplikowanie złota

Blizzard zidentyfikował oszustów, którzy manipulowali domami aukcyjnymi. 

Wprowadzona wczoraj na amerykańskie i azjatyckie serwery aktualizacja Diablo 3, oznaczona numerem 1.0.8, umożliwiła oszustom pozyskanie ogromnych ilości złota poprzez manipulacje w domach aukcyjnych.

gold
Wystarczy na waciki

Jeden z graczy na chińskim serwerze pochwalił się „zdobyczą”, prezentując zdjęcie konta z 371... trylionami złota.

Blizzard natychmiast wyłączył serwery odpowiedzialne za działanie obu domów aukcyjnych, zarówno tego bazującego na złocie, jak i na prawdziwej walucie.

Blizzard poinformował, że na razie nie zamierza przeprowadzić tzw. rollbacku, czyli przywrócenia całych serwerów do stanu sprzed wykrycia usterki.

„Biorąc pod uwagę rodzaj oszustwa, które wykorzystała mała liczba graczy w jednym z regionów, uważamy, że to właściwe podejście” - napisała na oficjalnym forum Lylirra, zajmująca się kontaktami ze społecznością.

banhammer
Mario też nie jest zadowolony

„Udało nam się zidentyfikować graczy, którzy duplikowali złoto i skupiamy się tylko na tych kontach. To czasochłonny proces, ale słuszny, biorąc pod uwagę okoliczności”.

„Wiemy, że wielu z was może się nie zgadzać, ale pełny rollback negatywnie wpłynąłby na całą społeczność, wymagałby wyłączenia na pewien czas wszystkich serwerów i usunąłby postępy uczciwych graczy.”

W zależności od rodzaju nadużycia, Blizzard przewiduje zawieszenie konta, czasowe blokady i całkowite bany.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami