Nintendo Direct - podsumowanie. Nowa Zelda, Shin Megami Tensei 4 w Europie

Uczta dla fanów japońskiej firmy.

Podczas zakończonej przed momentem konferencji Nintendo Direct poznaliśmy sporo detali na temat planów japońskiego wydawcy, w szczególności dotyczących konsoli Nintendo 3DS.

eShop: 30 maja w Stanach Zjednoczonych pojawią się dwie odsłony serii Zelda, pierwotnie wydane na Game Boy Color: Oracle of Ages oraz Oracle of Seasons.

Kilka miesięcy później w sprzedaży znajdzie się nowa gra z serii Zelda, rozgrywająca się w świecie A Link to the Past. Tytuł ukaże się tylko na 3DSa i wykorzysta efekty trójwymiarowe. Link będzie też mógł zamienić się w papier, co pomoże w pokonaniu zagadek logicznych.

Nintendo 3DS otrzyma kolejny tytuł z serii Mario Party. Zestaw mini-gier zadebiutuje zimą, pojawią się także nowe tryby rozgrywki, wykorzystujące m.in. kody AR i rysunki.

eShop: W cyfrowym sklepie pojawią się wkrótce trzy nowe tytuły z kolekcji studia Level-5. W The Starship Damrey bohater budzi się w kompletnej ciemności. Musimy poradzić sobie z nietypową sytuacją i jednocześni odkryć własną tożsamość. W Bugs vs. Tanks sterujemy małym czołgiem i eksterminujemy zastępy robali. Ostatni tytuł - Attack of the Friday Monsters! A Tokyo Tale rozgrywa się w miasteczku, w którym w każdy piątek pojawiają się potwory z japońskich seriali.

Posiadacze New Super Mario Bros. U latem mogą spodziewać się premiery obiecanego DLC z Luigim w roli głównej. Pojawią się nowe, krótsze poziomy, a „zielony” hydraulik otrzyma własne umiejętności, jak np. wyższy skok.

Podczas konferencji zaprezentowano także pierwszy fragment rozgrywki z nowej odsłony serii Yoshi Island na 3DSa. Premiera w tym roku.

Mario & Luigi: Dream Team ukaże się w Europie już 12 lipca, miesiąc przed premierą w Stanach Zjednoczonych. Akcja RPG rozgrywa się we śnie Luigiego, który marzy o heroicznych czynach i epickich przygodach.

Mario and Donkey Kong: Minis on the Move, pojawi się w eShopie już 9 maja. Zadaniem graczy będzie przeprowadzenie mechanicznego Mario przez szereg pełnych pułapek etapów. Całość uzupełnią mini-gry.

Usługa Virtual Console na Nintendo Wii U wystartuje oficjalnie w przyszłym tygodniu. Wśród pierwszych tytułów znajdziemy Excitebike, Super Mario World, Mario Bros. Punch-Out, Super Metroid, Balloon Fight oraz F-Zero. W przyszłości planowane są konwersje innych tytułów z Game Boy Advance i Nintendo 64.

Wii U Virtual Console: jeszcze w tym roku zagramy w Earthbound, klasyczne RPG z 1994 roku. Gracz kontroluje czwórkę bohaterów, którzy walczą ze złymi kosmitami.

W Europie i Stanach Zjednoczonych pojawi się nowy model Nintendo 3DS XL, z obudową inspirowaną Animal Crossing: New Leaf, gustownie ustrojoną w listki, jabłuszka, kropeczki i domki. Premiera 14 czerwca, za 220 dol. (ok. 690 zł).

Opublikowano także fragment rozgrywki z Donkey Kong Country Returns. Nintendo chciało w ten sposób zaprezentować zmiany w mechanice względem wersji Nintendo Wii z 2010 roku. Premiera na 3DS w maju.

RPG Bravely Default: Flying Fairy do Square Enix ukaże się w Ameryce Północnej w przyszłym roku. Oryginalna wersja gry miała premierę w Japonii w październiku 2012 roku. Gra określana jest jako duchowy następca Final Fantasy: The 4 Heroes of Light i wykorzystuje system walki podobny do tego z Final Fantasy V.

Potwierdzono premierę Shin Megami Tensei 4 w Europie. Dokładna data nie została podana, ale w Stanach Zjednoczonych gra ukaże się 16 lipca.

Jeszcze w tym roku na starym kontynencie pojawi się także Professor Layton and the Azran Legacy. Gracze w USA będą musieli poczekać do 2014 roku. Nientendo informuje, że w nowej odsłonie serii znajdziemy ponad 500 zagadek logicznych do rozwiązania.

Premierę Game & Wario ustalono na 23 czerwca - w eShopie oraz w pudełkach, lecz tylko w Stanach. Gracze z Europy muszą uzbroić się w cierpliwość. Tytuł, wydany tylko na Wii U, stanowi zestaw 16 mini-gier.

Prezentację zakończył fragment rozgrywki z Pikmin 3. Wciąż nie opublikowano europejskiej daty premiery. Gra ukaże się 14 lipca w Japonii i 4 sierpnia w Ameryce Północnej.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami