Criterion: „Po dziesięciu latach tworzenia gier wyścigowych czas na coś nowego”

Studio szuka nowych wyzwań.

Szef Criterios Games poinformował, że studio szuka nowych wyzwań w gatunkach innych niż gry wyścigowe.

W serii wypowiedzi w serwisie Twitter, Alex Ward ostrzegł graczy, że firma należąca do EA nie wyprodukuje kolejnych odsłon serii Burnout, Need for Speed, Road Rash czy Black.

„Oto o czym chcę poinformować. Wiele osób jest zawiedzionych. Nic na to nie poradzę. Wiele osób na Twitterze pyta o kolejną część Burnout.”

„Tyle samo graczy prosi nas o nową odsłonę Need For Speed. I Road Rash. Kocham wszystkie te tytuły, ale osobiście nad żadnym z nich nie pracuję.”

„Po dekadzie tworzenia gier wyścigowych czas zająć się czymś nowym. Jest jeszcze wcześnie, więc nie mam nic oficjalnego do »ogłoszenia«.”

„Ale jeśli śledzisz moje wpisy w oczekiwaniu na nowy Burnout czy remake Need for Speed: Underground, to muszę cię rozczarować.”

„Jestem dumny z wszystkich gier z serii Burnout. Gdy nadejdzie odpowiedni moment, stworzymy nową odsłonę. Jesteśmy kreatywni.”

Gracze mogą być zaskoczeni, że Criterion nie pracuje nad nową częścią Need for Speed, ale kolejna odsłona powstaje w założonym niedawno studiu Ghost, na bazie silnika Frostbite.

W 2011 roku ukazała się ostatnia odsłona serii Burnout - wydane na PS3 i X360 Burnout Crash. Ostatnio Criterion zajmował się Need for Speed i odpowiadał za Need for Speed: Most Wanted z 2012 roku i Need for Speed: Hot Pursuit z 2010 roku. Cztery lata wcześniej na PS2 i Xboksa wydano także strzelankę Black, ale i w tym przypadku Ward wyklucza możliwość stworzenia sequela.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami