Zobacz także: Poradnik do Civilization V

Firaxis Games, studio odpowiedzialne za produkcję Civilization 5, ujawniło kolejne szczegóły na temat drugiego rozszerzenia do gry - Brave New World. Twórcy przygotowują ulepszony system handlu, dodatkowe cywilizacje i nowe warunki zwycięstwa kulturowego.

Poza zaprezentowaną 15 marca cywilizacją Polski pod wodzą Kazimierza III Wielkiego, zagramy także jako Aszurbanipal, król Asyrii, Piotr II z Brazylii, Maria I z Portugalii oraz Shaka, wódz Zulusów.

Większe zmiany przeprowadzono w systemie handlu, który jest teraz jednym z ważniejszych elementów gry. Gracze będą mogli ustanawiać szlaki handlowe, także wewnątrz własnego terytorium, co pomoże w łatwiejszej dystrybucji towarów.

- Wyobraź sobie, że budujesz jeden z cudów w Krakowie - mówi Ed Beach, producent gry w rozmowie z serwisem Polygon. - Możesz skupić wszystkie posiadane jednostki handlowe, by zwiększyć produkcję i wznieść budowlę szybciej niż przeciwnicy.

W Brave New World zmienią się także warunki zwycięstwa kulturowego. Zwyciężymy w ten sposób jedynie, jeśli uda się zaszczepić wybrane ideologie w innych cywilizacjach. Wpływy zwiększymy nie tylko przez budowę monumentów, ale też z wykorzystaniem wielkich artystów i ich dzieł.

Civilization 5: Brave New World ukaże się na PC i Maca już 12 czerwca.

Premiera Sid Meier's Civilization V odbyła się 24 września 2010 roku. W systemie turowym kierujemy jedną z cywilizacji, a zadaniem gracza jest wypracowanie technologicznej lub wojskowej przewagi nad przeciwnikiem. Dotychczas ukazało się jedno rozszerzenie - Bogowie i Królowie.

Reklama

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Civilization 5 - Poradnik

Porady dla początkujących do gry Civilization V. Zobacz, co warto wiedzieć o rozbudowie własnej cywilizacji.

Dwa nowe DLC z mapami do Civilization 5

„Realistyczne” kontynenty i kraje.

Najnowsze

Skasowana gra Star Wars od Visceral Games przypominała Uncharted

Twierdzi scenarzysta „Łotr 1”, który widział projekt.

ArtykułDays Gone - premiera i najważniejsze informacje

Gameplay, fabuła, świat. Wszystko, co wiemy.

Mad Box - kontroler do konsoli na grafikach koncepcyjnych

Panel dotykowy, podpowiedzi podczas gry i podświetlenie.

Windows 10 w miesięcznej subskrypcji? Szef Microsoftu o planach koncernu

Abonament nie tylko dla firm, ale też użytkowników.

Reklama