Codemasters o trybie sieciowym, nowej generacji i widoku z kokpitu w Grid 2

Ani słowa o PS4, sporo o multiplayerze.

Codemasters zaprezentowało sieciowe elementy rozgrywki w Grid 2. Tryb multiplayer jest kompletnie oderwany od kampanii dla pojedynczego gracza, która stawia na rozbudowaną fabułę i zapewni podobno nawet 30 godzin rozgrywki.

W trybie dla wielu graczy zastosowano kilka rozwiązań znanych lepiej z sieciowych strzelanek. Samochody dostosujemy do własnych upodobań za pomocą specjalnych ulepszeń.

- To nie do końca klasyczny system perków - wyjaśnia starszy projektant, Ross Gowing. - Ze względu na nasz model jazdy, gracze mogą sami zbalansować prowadzone pojazdy według własnych potrzeb. To od nich zależy, czy wolą więcej przyczepności lub więcej mocy, co przełoży się na dłuższe poślizgi.

Usprawniono także system tworzenia rozgrywek. Gracze, którzy nie stronią od brutalnej jazdy, a nawet taranowania przeciwników trafią na jeden serwer, podczas gdy zwolennicy czystych przejazdów i szlifowania najlepszych czasów będą bawili się we własnym gronie. Dostępna będzie także możliwość gry lokalnej, na podzielonym ekranie - maksymalnie dla dwóch zawodników.

Wywiad z twórcami (w języku angielskim). Plus fragmenty z trybu multiplayer Grid 2 na Xboksa 360.

Codemaster zaprezentowało także wersje konsolowe Grid 2. To właśnie nagranie z Xboksa 360 posłużyło do stworzenia powyższego materiału.

- Oczywiście PC dysponuje większą mocą, ale upewniliśmy się, że gracze konsolowi nie zostaną w tyle - mówi Gowing. - Gram na X360 i całość wygląda wspaniale. Nie wydaje mi się, żeby zwolennicy konsol byli poszkodowani.

Jednak producent nie chciał wypowiadać się na temat ewentualnej premiery na sprzęcie nowej generacji. - Ten tytuł bazuje na obecnej generacji, na tym się skoncentrowaliśmy. Gdy tylko w pełni opanujemy nowe platformy, zastanowimy się, co jest najlepsze dla Grid.

Twórcy są także przekonani, że postąpili słusznie rezygnując z widoku z kokpitu, co wywołało sporo kontrowersji na forach internetowych.

- Internet jest zabawny - twierdzi Gowing. - Zawsze znajdzie się jakaś grupka osób, która domaga się czegoś, czego nie ma. Zawsze bierzemy pod uwagę głosy fanów. Mamy cały oddział dedykowany kontaktom ze społecznością i wiemy, czego oczekują nasi gracze.

- Ale jednocześnie jesteśmy przekonani o słuszności naszych poglądów. Mówię tu o widoku z kokpitu - podjęliśmy taką decyzję i trzymamy się jej, mieliśmy ważne powody.

Grid 2 ukaże się 31 maja na Xbox 360, PlayStation 3 i PC w pełnej, polskiej wersji językowej.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami