Weterani serii Metroid Prime stworzą Batman: Arkham Origins Blackgate na 3DS i PS Vita

Wcześniej pracowali nad strzelanką w świecie Mega Mana, jednak projekt anulowano.

Pięć lat po założeniu, studio Armature z Austin w końcu ogłosiło własny projekt - Batman: Arkham Origins Blackgate na Nintendo 3DS i PlayStation Vita.

Jedyna gra, która ukazała się pod nazwą Armature Studios to Metal Gear Solid HD Collection w wersji na PS Vita. Jednak w tym przypadku studio z Teksasu jedynie wspomagało prace.

Dzisiaj serwis Polygon poinformował, że Armature pracowało nad strzelanką FPS w świecie Mega Man. Projekt rozwijano przez około sześć miesięcy w 2010 roku, zanim twórca głównego bohatera, Keiji Inafune opuścił firmę. Filmy z wczesnej wersji gry sugerują, że niektóre etapy były już gotowe.

1
Phendrana Drifts z Metroid Prime

Studio powstało w 2008 roku, założone przez kluczowych twórców Metroid Prime - Marka Paciniego (szef designu), Todda Kellera (dyrektor artystyczny) oraz Jacka Mathewsa (inżynier technologiczny). Cała trójka to weterani trylogii Metroid Prime.

Trio opuściło Retro Studios, by pracować na platformach innych niż Nintendo i ogłosiło podpisanie umowy z Electronic Arts, które miało wydać nową projekt.

- EA zainteresowała nas pomysłem utworzenia nowego studia, złożonego z weteranów branży - mówił wtedy Pacini w wywiadzie dla serwisu Kotaku.

- Celem jest stworzenie nowej marki z bardzo małym zespołem, bez konieczności zwiększania liczby zaangażowanych osób.

Jednak z umowy z nigdy nic nie wynikło. Dwa miesiące po komentarzach Paciniego, EA zamknęła studio Blueprint, pod egidą którego miało funkcjonować Armature.

Nowy projekt Armature - Arkham City Origins Blackgate - będzie grą w perspektywie 2.5D, idealnie pasującą do doświadczeń firmy.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami