Square Enix: sprzedaż Tomb Raider miała wynieść 5-6 milionów w pierwszym miesiącu

Firma zakładała także wyższe cele dla Hitmana: Rozgrzeszenie oraz Sleeping Dogs.

Tomb Raider - Poradnik

Square Enix ujawnił, że oczekiwania odnośnie sprzedaży gry Tomb Raider w pierwszym miesiącu po premierze oscylowały wokół 5-6 milionów kopii. Pod koniec marca firma poinformowała, że wynik na poziomie 3,4 mln jest poniżej zakładanych celów.

Choć liczba 5-6 milionów sztuk może wydawać się wysoka, dla Square Enix były to szacunki ostrożne - „80-90 procent” potencjalnej skali sprzedaży.

1
3,4 miliony sztuk w ciągu 28 dni oznacza 5059 gier sprzedawanych w ciągu godziny

Podobnie jak w przypadku Tomb Raider, wysokie były oczekiwania wobec sprzedaży Sleeping Dogs i Hitman: Rozgrzeszenie. W pierwszym przypadku wydawca liczył na 2 do 2,5 mln kopii wobec wyniku na poziomie 1,75 mln. Hitman sprzedał się w nakładzie 3,6 mln egzemplarzy, a Square Enix oczekiwało 4,5 do 5 milionów.

„Włożyliśmy wiele wysiłku w dopracowanie i doskonalenie wszystkich wymienionych tytułów, otrzymując bardzo wysokie oceny na Metacritic” - czytamy w najnowszym raporcie finansowym.

„Jednakże, jesteśmy bardzo rozczarowani, że wysokie oceny nie przełożyły się na konkretne wyniki sprzedaży. W tym aspekcie upatrujemy znaczne wahania, jeśli chodzi o zyski/stratę firmy w stosunku do prognoz.”

Wysokobudżetowe gry, takie jak Tomb Raider czy Hitman: Rozgrzeszenie, muszą sprzedać się od 5 do 10 mln sztuk, by pokryć wszystkie nakłady inwestycyjne i osiągnąć zadowalającą stopę zwrotu - komentował pod koniec marca Billy Pidgeon, uznany analityk branży gier wideo.

Tomb Raider ukazał się 5 marca na PC i konsole w pełnej, polskiej wersji językowej.

Reklama

Skocz do komentarzy (12)

Autor

Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (12)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami