Wiedźmin 3 bez zabezpieczeń DRM, Geralt będzie romansował i walczył konno

CD Projekt wciąż przygląda się różnym opcjom, jeśli chodzi o tryb multiplayer.

Wiedźmin 3 nie będzie zawierał zabezpieczeń typu DRM - potwierdził CD Projekt w rozmowie z serwisem Kotaku.

Maciej Szcześnik, lead gameplay designer oraz szef studia Adam Badowski przekonują, że zabezpieczenia związane z koniecznością stałego połączenia z Internetem, nie są odpowiedzią na piractwo.

- Jeśli ktoś chce spiracić grę, ostatecznie i tak to zrobi, co jest oczywiście złe - wyjaśnia Badowski. - Ale nie możemy nic na to poradzić. Chcemy natomiast zaoferować najlepsze możliwe doświadczenie dla użytkowników. Gdy wcześniej usunęliśmy DRM, ludzie na torrentach prosili innych, aby nie ściągać naszej gry, ponieważ nie używamy tych zabezpieczeń.

wiedźmin 3, screenshot
Mimo że na większości zaprezentowanych obrazków oglądamy obszary skute lodem i pokryte chmurami burzowymi, gra zaoferuje cały wachlarz różnych warunków pogodowych

Dziennikarz Kotaku z twórcami Wiedźmina 3 rozmawiał podczas zakończonego już GDC 2013 w San Francisco.

Maciej Szcześnik wyjaśnił także, że romanse z kobietami będą integralną częścią fabuły, a podjęte decyzje wpłyną na inne rzeczy w grze. Wygląda na to, że historia będzie miała także związek z poszukiwaniem przez Geralta Yennefer. Niemniej, Triss Merigold również się pojawi.

Szcześnik odniósł się do obrazków, które przedstawiają Geralta płynącego łodzią. Taka opcja będzie dostępna w grze, lecz nie zapolujemy na pojawiające się tu i ówdzie wieloryby.

CD Projekt planuje umożliwić walkę konno - relacjonuje Kotaku. Nie będzie to jednak nic rozbudowanego. Studio koncentruje się na tym, w czym wiedźmini są najlepsi - piruetach i walce mieczami.

Gra zaoferuje cały wachlarz rozmaitych warunków pogodowych - od słonecznych i pięknych krajobrazów, po obszary przykryte chmurami burzowymi, śniegiem i lodem. Warunki będą się też zmieniać w konkretnych zadaniach, prawdopodobnie, by budować odpowiedni nastrój.

Szcześnik obiecał również, że drzwi mają się teraz otwierać prawidłowo.

Tymczasem w rozmowie z dziennikarzem serwisu RPS, CD Projekt potwierdził, że obecnie studio wciąż przygląda się możliwościom odnośnie implementacji w grze jakiegoś trybu multiplayer.

- Myślimy o różnych możliwościach, ale to nic pewnego. Badamy różne opcje - mówi Szcześnik. - Jeśli zdecydujemy się na jakieś elementy multiplayera, zostaną one dopasowane do całej gry.

Lead designer podkreśla, że Wiedźmin 3 to przede wszystkim opowieść dla jednego gracza. - Poważne opcje multiplayer mogą być bardziej destruktywne niż pożyteczne - dodaje. - Nie chcemy podejmować próby stworzenia multiplayera tylko po to, aby go mieć.

Gra ukaże się w 2014 roku na PC, PS4 i najpewniej nowego Xboksa. Będzie ostatnią częścią trylogii, lecz nie oznacza to, że nie powstaną kolejne gry pod marką Wiedźmin.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami