Sega przyznaje, że trailer Aliens: Colonial Marines nie odzwierciedla jakości gry

Po donosie użytkownika serwisu Reddit.

Sega zaktualizowała trailery Aliens: Colonial Marines przyznając, że zaprezentowane fragmenty rozgrywki nie oddają rzeczywistej jakości gry. Wydawca podjął taką decyzję po donosie użytkownika serwisu Reddit, który poinformował o sytuacji brytyjską agencję, zajmującą się etyką i standardami w reklamach.

Użytkownik subpardave wspomniał w donosie o „absurdalnych” różnicach pomiędzy fragmentami z trailerów, a rzeczywistą rozgrywką w pełnej wersji Colonial Marines.

„Moim celem nie były jakieś grzywny czy kompensacje, nic z tych rzeczy. Milczenie Gearbox i Segi wyraźnie pokazało społeczności graczy, którzy kupili grę, że obie firmy wolałyby, aby sprawa po prostu ucichła” - napisał forumowicz.

„Advertising Standards Agency samo w sobie nie ma zbyt dużych możliwości. Ale negatywna prasa? To już inna sprawa” - dodaje subpardave.

Agencja ASA podjęła jednak temat i skontaktowała się z wydawcą. „Wyjaśnili, że trailery wykorzystują demonstracyjne fragmenty, stworzone na silniku gry. Sega Europe przyznała, że zdaje sobie sprawę z wątpliwości, jakie wywołały trailery, w porównaniu do ostatecznej jakości gry. Wyjaśnili jednak, że w czasie tworzenie zwiastunów, na kilka miesięcy przed premierą, nie zdawali sobie sprawy, że problem istnieje” - czytamy w oświadczeniu.

ASA przyznaje, że trailery z odpowiednią adnotacją nie powinny już wprowadzać w błąd konsumentów. Świadomy całej sytuacji jest szef Gearbox, Randy Pitchford, lecz nie zdecydował się na udzielenie komentarza.

Wkrótce po premierzy, gdy pojawiły się pierwsze negatywne recenzje Aliens: Colonial Marines, serwis VideoGamer przygotował krótki film, prezentujący różnice pomiędzy pełną wersją gry, a fragmentami z trailerów.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami