Disney oświadczył, że zamyka dział produkcyjny LucasArts. Projekty Star Wars: First Assault oraz Star Wars 1313 zostały anulowane, a zwolnienia dotknęły ponad 150 pracowników.

„Po ocenie naszej działalności na rynku gier, zdecydowaliśmy się przejść z własnej produkcji gier na licencjonowanie. Pozwoli to na zminimalizowanie ryzyka i jednoczesne poszerzenie oferty tytułów w świecie Gwiezdnych Wojen” - czytamy w oświadczeniu Disneya, które otrzymał Game Informer.

Vader

Oznacza to, że Star Wars 1313 mogłoby zostać wyprodukowane, ale już przez zewnętrzne studio. Plany Disneya pozostają jednak niejasne.

Problemy LucasArts rozpoczęły się po przejęciu firmy przez Disneya, wraz z prawami do serii filmów „Gwiezdne Wojny”. Już wtedy nowy właściciel wstrzymał zatrudnianie nowych pracowników i zamroził prace nad powstającymi projektami.

LucasArts powstało w 1982 roku. Firma zasłynęła z klasycznych przygodówek, tworzonych na autorskim silniku SCUMM, jak seria The Secret of Monkey Island. W latach 90. pojawiły się popularne tytuły ze świata Star Wars, ale także Sam & Max czy Full Throttle od Tima Schafera.

W ostatniej dekadzie producent przeszedł na model licencjonowania popularnych marek. W wyniku kooperacji z zewnętrznymi studiami powstało m.in. Star Wars: Knights of the Old Republic. Ostatni tytuł wydany przez LucasArts to Kinect Star Wars z 2012 roku.

Reklama

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Reklama