Banished - realistyczna wersja The Settlers od niezależnego studia Shining Rock Software

Strategia ekonomiczna autorstwa jednego człowieka.

Jednoosobowe studio Shining Rock Software opublikowało w marcu pierwsze filmy z rozgrywki w Banished - strategii ekonomicznej, wzorującej się na seriach The Settlers i Anno.

Gracz kontroluje grupę podróżników, którzy postanawiają opuścić rodzinne strony, by założyć własną osadę. Głównym celem jest dbanie o potrzeby mieszkańców i budowa prosperującego miasteczka. Każdego osadnika przypiszemy do jednego z 18 zawodów. Znajdziemy tu farmerów, budowniczych, kowali, myśliwych, górników czy lekarzy. Nie wszystkie role przydadzą się w każdym scenariuszu - ważne będzie wykorzystanie dostępnych surowców naturalnych.

Twórca gry stawia na realizm. Jednym z większych wyzwań będzie więc przetrwanie srogiej zimy. Na początku bazujemy na surowcach zebranych w ciągu roku, lub zakupionych od wizytujących kupców, lecz prędko musimy stworzyć własne manufaktury produkujące ciepłe ubrania ze skór zwierząt i zadbać o spichlerze na zboża z uprawianych pól.

Populacja osiedla narażona jest nie tylko na mrozy, ale także na groźne choroby. Zarazki przenoszą wędrujące grupy osadników, dołączające do naszego miasta i zagraniczni kupcy. Na razie autor gry nie przewiduje wprowadzenia elementów militarnych, lecz nie wyklucza takiej opcji w przyszłości.

Premierę Banished zaplanowano na 2013 rok, wyłącznie na PC. Projekt Shining Rock Software prawdopodobnie już niedługo zobaczymy na Kickstaterze, gdzie autor planuje zebrać fundusze na dokończenie prac.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami