Ubisoft Toronto pracuje już nad następną częścią serii Assassin's Creed

Marc-Alexis Cote: Współpraca pomiędzy firmami to klucz do produkcji w nowej generacji.

Zarządzająca w Ubisoft Toronto, Jade Raymond zdradziła, że studio zaczęło już współpracę z Ubisoft Montreal przy kolejnej części Assassin's Creed, która ukaże się po zapowiedzianym niedawno Assassin's Creed 4: Black Flag.

Firma zakończyła już niemal wszystkie prace nad Splinter Cell: Blacklist. Po premierze kolejnej części przygód Sama Fishera, twórcy z Toronto zajmą się pięcioma innymi projektami. Jeden z nich umieszczony jest w uniwersum Splinter Cell, dwa kolejne to zupełnie nowe marki.

- Współpracujemy też przy dwóch tytułach, o których nie mogę jeszcze zbyt wiele zdradzić. To dwie największe serie Ubisoftu - mówi Raymond w wywiadzie dla serwisu Polygon. Producentka dodała, że jest podekscytowana ponowną możliwością pracy nad serią, którą pomogła stworzyć - właśnie Assassin's Creed.

Rozdzielenie zadań pomiędzy wszystkie oddziały Ubisoftu powoli staję się specjalnością firmy. Na konferencji GDC, producenci wypowiadali się na ten temat w panelu zatytułowanym „Trzy lata współpracy przy Assassin's Creed 3”.

Prace nad AC3 podzielono na kilka zespołów. W Montrealu zajmowano się podstawowymi elementami gry i główną linią fabularną, zespół z Singapuru tworzył walki morskie, biuro w Annecy odpowiadało za rozgrywkę sieciową, a pracownicy w Quebecu „starali się odtworzyć atmosferę Amerykańskiego Snu”. Takie podejście, jak twierdzi Marc-Alexis Cote, pozwala lepiej dopracować szczegóły.

- Gdy jesteś firmą współpracującą, koncentrujesz się tylko na określonych elementach - mówił podczas wykładu. - Możesz je więc dokładniej dopracować.

- To nie jest proste - dodaje Cote. - To nie jest bajeczna kraina. Trzeba ciężko pracować, by całość wypaliła. Ale jeśli się uda, to trzymasz klucz do produkcji w nowej generacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami