Zmiany w Diablo 3 pomogą zmniejszyć liczbę zduplikowanych przedmiotów

Podobne rozwiązanie sprawdziło się w Azji.

We wpisie na oficjalnym forum Battle.net, przedstawiciel Blizzarda przyznał, że w Domu Aukcyjnym Diablo 3 pojawia się coraz więcej zduplikowanych przedmiotów. Producent wprowadza zmiany, by wyeliminować to zjawisko.

Od 2 kwietnia wyposażenie wszystkich postaci wskrzeszanych przez pomoc techniczną będzie na stałe przypisane do danej postaci. Dzięki takiemu rozwiązaniu niemożliwa stanie się wymiana i sprzedaż zduplikowanych przedmiotów w Domu Aukcyjnym i na zewnętrznych forach internetowych.

Przypomnijmy, w jaki sposób działali oszuści. Po zdobyciu potężnego przedmiotu jeden z graczy oddawał go innej postaci lub po prostu sprzedawał, a następnie zgłaszał w pomocy technicznej włamanie i utratę zgromadzonego ekwipunku. Pracownik Blizzardu „wskrzeszał” konto, przy okazji przywracając „ukradzione” wyposażenie.

Identyczne zmiany przeprowadzono na azjatyckich serwerach w grudniu zeszłego roku. „Rozwiązanie okazało się być bardzo efektywne i pomogło w zredukowaniu liczby zduplikowanych przedmiotów” - napisano na oficjalnym forum.

Diablo III miało premierę w maju ubiegłego roku i zostało ciepło przyjęte przez graczy. W Polsce sprzedano ponad 160 tys. egzemplarzy. Blizzard pracuje nad nowymi poprawkami do gry i wersją na konsole PS3 i PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Kolejny producent odchodzi z Blizzarda

Zajmował się Overwatch 2.

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami