Square Enix: 3,4 mln pudełek Tomb Raider to sprzedaż poniżej oczekiwań

Hitman: Rozgrzeszenie 3,6 mln, a Sleeping Dogs 1,75 mln - wynika z raportu finansowego.

W ciągu niecałego miesiąca od premiery Tomb Raider sprzedał się w nakładzie 3,4 mln pudełek - ujawnił w raporcie Square Enix. Według wydawcy, to wynik poniżej oczekiwań.

Hitman: Rozgrzeszenie, który do sklepów trafił w listopadzie, osiągnął sprzedaż na poziomie 3,6 mln kopii. Z kolei Sleeping Dogs, z premierą w sierpniu 2012 roku, trafił do 1,75 mln nabywców.

Square Enix opublikował wyniki sprzedaży w swoim raporcie finansowym. Co ciekawe, wyniki nie uwzględniają dystrybucji cyfrowej. Nie są znane założone przez wydawcę cele sprzedażowe. Z raportu wynika jedynie, że wszystkie trzy powyższe tytuły nie osiągnęły oczekiwanego pułapu.

W raporcie krytycznie oceniana jest dynamika sprzedaży w Ameryce Północnej. W kluczowym dla biznesu regionie gry osiągnęły jedynie 2/3 tego, co w Europie. Wcześniej wydawca zakładał, że sprzedaż w USA i Kanadzie będzie wyższa niż na Starym Kontynencie.

Dziś rano informowaliśmy, że Square Enix zanotuje w bieżącym roku fiskalnym, kończącym się 31 marca, „nadzwyczajne straty”. Prawdopodobnie w związku z tym do dymisji podał się prezes i dyrektor generalny japońskiego koncernu - Yoichi Wada.

1
Fragment raportu Square Enix. Analitycy firmy podkreślili, że gry nie osiągnęły zamierzonych celów sprzedażowych, mimo dobrego przyjęcia przez media. Wspominają również o silnej presji cenowej. Wyniki nie uwzględniają dystrybucji cyfrowej.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami