Twórcy serii gier przygodowych Deponia pracują nad turową grą strategiczną na PC

Daedalic Entertainment poszerza horyzonty.

Daedalic Entertainment, niemieckie studio specjalizujące się głównie w produkcjach przygodowych, takich jak seria Deponia czy zapowiedziana niedawno Memoria, ogłosiło że w trzecim kwartale bieżącego roku wyda Blackguards - turową grę strategiczną na PC.

Blackguards 1
Źródło screena: RiotPixels.com.

W odróżnieniu do wcześniejszych projektów firmy, Blackguard tworzone jest w grafice trójwymiarowej, opowie także „dużo mroczniejszą” historię. Gracz wcieli się w członka kompanii karnej, składającej się ze skazanych morderców i rzezimieszków, rzuconych na pożarcie w walce z siłami zła.

Podobnie jak Memoria, nowy projekt rozgrywa się w świecie „The Dark Eye”, na bazie którego powstała popularna w Niemczech gra fabularna. Akcja rozgrywa się na południe od Aventurii, a twórcy obiecują niespodziewane zwroty fabuły i intrygującą fabułę.

Na screenach, opublikowanych w serwisie RiotPixel widać, że rozgrywka przypomina nieco serię Heroes of Might and Magic. Gracze dowodzą jednostkami na polu bitwy, składającym się z heksagonalnych pól. Daedalic zapowiada ponad 170 różnych map i zadania poboczne, które wraz z główną linią fabularną wystarczą na 40 godzin rozgrywki.

Blackguards i Memoria zostaną zaprezentowano szerszej publiczności na konferencji GDC w przyszłym tygodniu.

Blackguards 2
Źródło screena: RiotPixels.com.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami