Quantic Dream pracuje już nad grą na PS4

Plus, Beyond: Dwie Dusze bez wsparcia dla kontrolera Move i obrazu 3D.

Guillaume de Fondaumière, drugi obok Davida Cage'a szef Quantic Dream potwierdził, że studio pracuje już nad grą na PlayStation 4.

- Będzie to nowy projekt w stylu Quantic Dream. Nadal bazować będzie na historii i wyrazistych postaciach - mówił Fondaumière w rozmowie z Ellie Gibson z brytyjskiej redakcji Eurogamera. - Ale jako studio zawsze próbujemy też czegoś nowego, więc na pewno nie liczcie na powtórzenie dotychczasowych pomysłów. Przeniesienie się na PS4 to doskonała okazja, która sprzyja wprowadzaniu innowacji - dodał.

Fondaumière zaznaczył, że proces tworzenia gry na PS4 jest dużo łatwiejszy niż na PS3. - To jak niebo i ziemia. W ogóle nie ma porównania. Jest super łatwo - stwierdził.

Równocześnie w produkcji wciąż znajduje się Beyond: Dwie Dusze na PlayStation 3, które ma się ukazać październiku. Czy istnieje szansa, że Beyond zobaczymy i na PlayStation 4? - Nie. A przynajmniej na razie nie mamy takich planów - powiedział.

O grze dowiedzieliśmy się też, że nie będzie wspierać ani kontrolera ruchowego PS Move, ani technologii wyświetlania obrazu w 3D. - Zaimplementowaliśmy obsługę Move'a w Heavy Rain, bo wydawało nam się to fajne i ciekawe. Nie ma takich planów odnośnie Beyond. Po prostu nie czujemy, że to potrzebne. Wszystko, co chcemy osiągnąć da się tak naprawdę zrobić przy pomocy DualShocka 4 - wyjaśniał szef Quantic Dream.

- Technologia 3D jest nieprzydatna. Ile ludzi ma telewizor 3D? Mało, bardzo mało. Poza tym, aby zmusić tytuł do działania w 3D potrzeba dużo mocy obliczeniowej, a my i tak dochodzimy już do granic możliwości PS3. Tak więc, chcąc wprowadzić 3D, musielibyśmy zmniejszyć jakość oprawy graficznej, a tego chcieliśmy uniknąć - dodał na temat 3D Fondaumière.

Beyond: Dwie Dusze to thriller psychologiczny, w którym wcielimy się w Jodie Holmes graną przez aktorkę Ellen Page. Bohaterka posiada nadprzyrodzone moce i jest nieustannie ścigana przez policję.

Prezentacja Quantic Dream podczas pierwszego pokazu PlayStation 4 - animacja twarzy niezwiązana z żadnym projektem studia

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami