Deus Ex: Bunt Ludzkości w rozszerzonej wersji reżyserskiej tylko na Wii U

„Ostateczna wersja gry” oficjalnie potwierdzona.

Square Enix oficjalnie potwierdziło, że „wkrótce” na Wii U ukaże się Deus Ex: Human Revolution Director's Cut, czyli Deus Ex: Bunt Ludzkości w rozszerzonej edycji reżyserskiej. To „ostateczna wersja gry” - zawierać będzie szereg usprawnień w rozgrywce i grafice, wszystkie dodatki DLC oraz wykorzysta unikalne możliwości kontrolera Wii U.

Przenoszeniem gry na konsolę Nintendo zajmuje się głównie studio Straight Right, które ma już na koncie inną konwersję na Wii U - Mass Effect 3, choć Eidos Montreal, oryginalny deweloper, także bierze udział w pracach.

Na daną chwilę nie wiadomo, czy edycja Director's Cut pozostanie tytułem na wyłączność dla Wii U. - Nie mogę komentować tej sprawy - powiedział w rozmowie z Eurogamerem Jean-Francois Dugas, reżyser Deus Ex.

Jak twierdzą deweloperzy, „to coś więcej niż zwykła konwersja”. Największą zmianą w stosunku do wersji z 2011 roku będzie lekkie przeprojektowanie najbardziej krytykowanego elementu Buntu Ludzkości - walk z bossami. Na arenach pojawią się dodatkowe miejsca do ukrycia się. Da się też zabić bossów bez wystrzelenia nawet jednej kuli - twórcy pomyśleli o miłośnikach hakowania i skradania się.

W kwestii oprawy graficznej, ulepszone zostało między innymi oświetlenie, cienie czy wygładzanie krawędzi. - Gra jest dużo ładniejsza w porównaniu do wersji na Xboksa 360 - zapewnia Dugas.

Łatwiejsze stanie się używanie mocy głównego bohatera, bowiem na wszystkich poziomach trudności, poza najwyższym, szybko regenerować będzie się nie jedna, a dwie jednostki energii. Słyszymy też zapewnienia o ulepszonej sztucznej inteligencji przeciwników.

Kontroler Wii U wykorzystany zostanie do mini gierki w hakowanie, do celowania snajperką, przełączania mocy i używania Smart Vision. Dzięki Smart Vision, wskazując padem na telewizor wykorzystamy go jako skaner - zobaczymy wrogów przez ściany, ile mają życia i jakie bronie oraz przedmioty posiadają. - Kontroler wspaniale wpasowuje się w świat gry, jego wykorzystanie jest bardzo naturalne - twierdzi Dugas. Zapowiadane jest też „wiele innych” zastosowań unikalnego pada.

Bonusem jest blisko 8 godzin nagranych komentarzy twórców na temat lokacji, broni czy historii. Wszystko to działa wzorem Half-Life 2 czy Portal - podchodząc do jakiegoś miejsca w świecie gry uruchomić możemy nagrany przez deweloperów plik audio.

Nie znamy oficjalnej daty premiery Deus Ex: Human Revolution Director's Cut, ale w karcie produktu w amerykańskim sklepie Amazon znaleźć można informację o 7 maja bieżącego roku.

Pierwotnie Deus Ex: Bunt Ludzkości ukazał się w 2011 roku na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC w polskiej kinowej wersji językowej (napisy). Wersja na Wii U prawdopodobnie pozostanie wydana jedynie po angielsku.

W produkcji trafiamy do przyszłości, gdzie umiejętności ludzi zostały rozszerzone poprzez wszczepienie implantów. Deus Ex jest połączeniem strzelanki i gry RPG.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami