Powstaje nowa gra z serii Strider

Powraca zasłużona seria platformówek Capcomu.

Wszystko wskazuje na to, że trwają prace nad kolejną częścią serii Strider. Użytkownik forum dyskusyjnego NeoGAF dotarł do okładki i pierwszej grafiki z gry.

1
Okładka z XBLA

Internauci znaleźli też wpis w bazie danych Steama, według którego gra zostanie rozbudowana o osiągnięcia.

Można więc wywnioskować, że nowy Strider trafi do sprzedaży na PC i Xbox Live Arcade - okładka pochodzi właśnie z usługi Microsoftu. Prawdopodobnie gra będzie dostępna także w PlayStation Network.

Capcom już wcześniej poinformował, że na targach PAX East pod koniec tygodnia zaprezentuje kilka nowych tytułów.

Strider to kultowa seria, która zaczynała jako gra na automatach. Pierwsza odsłona ukazała się w 1989 roku, jeszcze przed sukcesem Street Fighter. W ciągu kilku następnych lat produkcja trafiła na szereg innych platform sprzętowych, doczekała się także kontynuacji. Gra rozgrywa się w 2048 roku, gdy światem rządzi tajemniczy dyktator. Gracz wciela się w przedstawiciela organizacji tytułowych „Striders” i stara się pokonać tyrana.

Nad restartem serii pracowało także studio Grin, odpowiedzialne wcześniej za Bionic Commando, Wanted oraz Terminator: Salvation. Firma przestała istnieć w 2009 roku. Już wtedy planowano nowy tytuł na PC, PS3 i X360.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami