Zapowiedziano drugi dodatek do Civilization V - Brave New World

Polska jedną z nowych frakcji.

Zobacz także: Poradnik do Civilization V

2K zapowiedziało drugie rozszerzenie do Civilization V - Brave New World. Dodatek, za produkcję którego odpowiada studio Firaxis Games, ukaże się latem tego roku. Wśród nowych frakcji znajdziemy m.in. Polskę, dowodzoną przez Kazimierza III Wielkiego.

Jak informuje Gamezilla, twórcy przygotowali także nowe charakterystyczne jednostki - w przypadku Rzeczypospolitej będzie to oczywiście husaria. Rozpoznamy również szereg rodzimych postaci, występujących jako wielcy artyści i inżynierowie.

Husaria
Nowa jednostka - husaria

- Husaria jest jedyną jednostką potrafiąca zmusić wroga do wycofania się. A jeżeli zada im więcej szkód niż sama odniesie, to otrzyma opcję wysiedlenia wrogów z ich obszaru. Jak wróg nie wycofa się, to dostanie dodatkowe obrażenia - opisuje specjalną zdolność husarii przedstawiciel Firaxis.

Drugim elementem unikatowym dla polskiej frakcji będzie nowy budynek - Stajnia Książęca, uzupełniająca oddziały husarii. „Dodaje ona doświadczenie konnicy i sprawia, że pastwiska dookoła miasta dają ekstra plony i złoto”.

W wywiadzie z serwisem PC Gamer, twórcy dodali, że cechą charakterystyczną dla cywilizacji Kazimierza III Wielkiego będzie Solidarność. Wraz z awansem do każdej kolejnej ery, Polska otrzyma darmowy punkt, do wydania na ekranie opcji politycznych.

Pojawiła się kolejna opcja pokonania przeciwników - zwycięstwo kulturowe. Wielcy muzycy, pisarze i artyści będą musieli wykonać odpowiednią liczbę dzieł, by zdominować wszystkie inne cywilizacje na mapie.

Nowością jest Kongres Światowy, który pozwoli na decydowanie o losie zbuntowanych cywilizacji i zapewni dostęp do zwycięstwa dyplomatycznego.

Poza Polską, w grze pojawi się osiem nowych cywilizacji i tyle samo cudów, takich jak Panteon, Broadway czy galeria Uffizi. Dwa kolejne scenariusze opowiedzą o wojnie secesyjnej w Ameryce i „wyścigu o Afrykę”.

Premiera Sid Meier's Civilization V odbyła się 24 września 2010 roku. W systemie turowym kierujemy jedną z cywilizacji, a zadaniem gracza jest wypracowanie technologicznej lub wojskowej przewagi nad przeciwnikiem. Dotychczas ukazało się jedno rozszerzenie - Bogowie i Królowie.

Dzięki, Gamezilla.

Kazimierz III Wielki
Kazimierz, Polskę zbaw!

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami