Gracz modyfikuje SimCity, produkcja działa bez podłączenia do sieci

AKTUALIZACJA: Tymczasem EA włącza nowe, mocniejsze serwery.

Aktualizacja: Na blogu studia Maxis czytamy, że dla SimCity uruchomione zostały zupełnie nowe, mocniejsze serwery. W każdej chwili można też teraz sprawdzać stan maszyn. Wydany został także nowy zestaw poprawek do gry.

Oryginalna wiadomość: Podczas gdy producent i wydawca SimCity zapewniają, że stałe połączenie z Internetem jest niezbędne, aby tytuł działał poprawnie - rzekomo część obliczeń wykonywana jest na zewnętrznych serwerach - gracz modyfikuje produkcję i uruchamia grę bez podłączenia do sieci.

Użytkownik forum Reddit o nicku UKAzzer opbulikował wideo, na którym gra w SimCity bez podłączenia do serwerów Electronic Arts. UKAzzer oszukał system, który co 20 min sprawdza, czy jesteśmy podłączeni, czy nie.

Efektem tego jest możliwość bezproblemowej zabawy nawet będąc offline. Z Internetem trzeba połączyć się jedynie, aby zapisać postępy w grze - te pliki przechowywane mogą być tylko na serwerach. Oczywiście grając w ten sposób odcinamy się od możliwości wymiany towarów z innymi miastami i podobnych funkcji stricte sieciowych.

SimCity login mission impossible

UKAzzerowi udało się uruchomić grę w trybie debugowym, czyli takim, w jakim powinni móc tylko sami twórcy. Dostępne stają się wtedy funkcje, które dla graczy zostały zablokowane. Dla przykładu, można modyfikować drogi poza granicami miasta. Co więcej, zmiany bez problemu się zapisują i są widoczne przy następnym uruchomieniu SimCity.

To nie koniec rewelacji. Modder zdołał także naprawić niepoprawnie działający licznik populacji mieszkańców miast. Gracze skarżyli się na tę usterkę od dnia premiery.

SimCity to symulator zarządzania miastem, który ukazał się na PC. Premiera przyniosła ze sobą wiele problemów, ponieważ wydawca zdecydował, aby produkcja wymagała stałego podłączenia do Internetu, a przepełnione serwery uniemożliwiały zabawę. Obecnie sytuacja uległa poprawie, ale SimCity nadal trapią liczne problemy.

Electronic Arts i Maxis nie skomentowały jeszcze tej sprawy. Gdy któraś z firm się na to zdecyduje, zaktualizujemy wiadomość.

Zobacz także: SimCity - Recenzja

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami