Twórca Monkey Island opuścił Double Fine

Ron Gilbert skoncentruje się na nowych pomysłach. „Dziękuję za możliwość stworzenia The Cave.”

Twórca przygodówek Monkey Island, a ostatnio także The Cave, Ron Gilbert opuścił studio Double Fine, w którym pracował razem m.in. z Timem Schaferem.

1
Ron Gilbert

Informację podał na swoim blogu sam zainteresowany. Gilbert napisał, że po premierze The Cave nadszedł idealny moment, by „odejść z Double Fine i zastanowić się nad następnym krokiem”.

„Pozostało tak wiele gier do zaprojektowania” - dodaje. Jednym z tytułów będzie zapewne projekt na urządzenia z systemem iOS, zatytułowany krótko Scurvy Scallywags in The Voyage to Discover the Ultimate Sea Shanty: A Musical Match-3 Pirate RPG. W prace zaangażowany jest także współtwórca DeathSpank, Clayton Kauzlaric. Już za kilka dni powinniśmy zobaczyć pierwsze screeny.

Gilbert zapewnił, że pomiędzy nim a Schaferem nie ma mowa o żadnym konflikcie. „Chcę gorąco podziękować wszystkim pracownikom Double Fine za ich ciężką pracę nad The Cave” - napisał na blogu. „Ostatnie dwa lata współpracy to była prawdziwa przyjemność. Będę tęsknił. Chciałbym też podziękować Timowi za możliwość dołączenia do zespołu i stworzenia The Cave.”

Ron Gilbert zasłynął podczas pracy w LucasArts, gdzie odpowiadał m.in. za Maniac Mansion i Monkey Island. Producent dołączył do Double Fine w 2010 roku, by wraz z byłym kolegą Timem Schaferem zająć się The Cave.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami