Twórcy serii Total War kontynuują prace nad grą o obcych

Po nitce do kłębka.

Aliens: Colonial Marines ukazało się w zeszłym miesiącu. Niedawno pisaliśmy także o Aliens RPG - produkcji studia Obisidian, która została anulowana. To jednak nie wszystkie gry traktujące o obcych, których produkcję zleciła Sega. Nad swoim tytułem od co najmniej 2011 roku pracuje także Creative Assembly - twórcy strategii Total War - i te prace wciąż trwają.

Dziennikarze serwisu Aliens vs Predator Galaxy spostrzegli, że na oficjalnej stronie Creative Assembly pojawiły się nowe zdjęcia, a na jednym ze zdjęć monitor i postać z logo Nostromo - statku, na którym miała miejsce akcja pierwszego filmu „Obcy - ósmy pasażer Nostromo”. Co więcej, na ekranie wiszącego obok telewizora wyświetlany jest kadr właśnie z filmu Ridleya Scotta.

Zarówno przedstawiciele Segi, jak i Creative Assembly nie skomentowali informacji, ale studio zmieniło obrazek w tle oficjalnego konta na Twitterze właśnie na ten, wokół którego powstały spekulacje, a w opisie konta widnieje informacja o „nowym, niesamowitym projekcie spod szyldu Aliens”.

Na temat tytułu wiadomo niewiele więcej, poza słowami Mike'a Hayesa, jednego z szefów Segi, sprzed dwóch lat: - To typowy, duży projekt wysokobudżetowy. Chcemy, by nasza gra była konkurencją dla tytułów pokroju Dead Space 2 - mówił Hayes w 2011 roku.

Gra ukaże się „na konsolach”. Nieznany jest nawet gatunek, choć studio ma w portfolio głównie strategie, przede wszystkim wysoko ocenianą serię Total War.

Warto dodać, że w ostatnich latach Creative Assembly szukało ludzi do pracy nad „multiplatformowym tytułem w uniwersum obcych na konsole obecnej i przyszłej generacji”.

Składając elementy tej układanki w całość - prace nad nową grą wciąż trwają, a premiera prawdopodobnie odbędzie się zarówno na konsolach obecnej, jak i przyszłej generacji. Czy aktywność firmy na Twitterze zwiastuje rychłą publikację nowych informacji o projekcie? To pozostaje kwestią otwartą.

Aliens - gra Creative Assembly
Lupa w dłoń

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami