Zapowiedziano After Reset - niezależną grę RPG w stylu Fallout

AKTUALIZACJA: Demonstracyjny prequel na początku przyszłego roku.

Aktualizacja (27.02.2013): Twórca projektu, ukrywający się pod pseudonimem „Mr. Nixon” zdradził w rozmowie Eurogamerem, że planuje stworzenie demonstracyjnego prequela, który ukaże się prawdopodobnie już na początku przyszłego roku.

Demo technologiczne posłuży później jako zachęta do wsparcia projektu w planowanej kampanii na Kickstarterze. Pozostałe fundusze twórca planuje zebrać z zamówień przedpremierowych, na oficjalnej stronie internetowej. Gra trafi na Steam za pośrednictwem programu Greenlight.

Pełna wersja gry, o ile uda się zebrać odpowiednią sumę pieniędzy, ukaże się w przyszłym roku. Twórca poświęcił na After Reset już trzy lata pracy, choć jak sam przyznaje, dotychczas traktował projekt jako hobby. Obecnie zajmuje się modelami 3D i przerywnikami filmowymi.

map
Mapa regionu gry, z zaznaczonymi lokacjami

Oryginalna wiadomość: Twórcy postapokaliptycznego RPG After Reset otworzyli stronę internetową nowej produkcji, z krótkim opisem świata i ogólnych założeń gry. Projekt inspirowany jest klasycznymi tytułami Fallout i serią S.T.A.L.K.E.R.

„Ziemia, 132 lata po Resecie - termonuklearnej apokalipsie, która zniszczyła cywilizację. Jedna trzecia planety zamieniła się w Żółte Strefy, gdzie ruiny okrywa radioaktywny pył. Kontrolę przejęły grupy anarchistów, a jedzenie i woda pitna stały się towarami luksusowymi” - czytamy na oficjalnej stronie.

Twórcy obiecują „głęboką i emocjonującą historię”, przywodzącą na myśl klasyki, takie jak Fallout 1 i 2 czy Baldur's Gate.

After Reset powstaje na bazie silnika graficznego Unity 3D. Poza trybem dla pojedynczego gracza, w pełnej wersji znajdziemy rozgrywki sieciowe i rozbudowany edytor poziomów. Grafika prezentowana będzie w rzucie izometrycznym. Data premiery nie została ogłoszona, gra trafi na PC i komputery z systemem Linuks.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami