Twórca Minecrafta finansuje prace nad Age of Wonders 3

Markus Persson współpracuje z holenderskim Triumph Studios.

Okazuje się, że „dużym partnerem”, który pomaga sfinansować prace nad Age of Wonders nie jest - jak wcześniej spekulowano - Epic Games, lecz Markus „Notch” Persson, twórca Minecrafta i założyciel studia Mojang.

Wsparcie Notcha jest na tyle duże, że pracujące nad grą Triumph Studios nie potrzebuje wydawcy, choć nie jest wykluczone, że firma podpisze dodatkowe umowy na dystrybucję.

notch
Notch i dwaj pracownicy Triumph przy piwku

Lennart Sas, współwłaściciel i zarządzający holenderskim studiem zdradził, jak zaangażowano w projekt samego Perssona. - Zauważyliśmy, że jeden z losowych napisów, pojawiających się na ekranie startowym w Minecrafcie wspomina o Age of Wonders - mówi producent w rozmowie z Eurogamerem. - Wysłałem więc maila z zapytaniem.

- Mieliśmy już demo Age of Wonders 3 i rozmawialiśmy z różnymi podmiotami, w tym z tradycyjnymi wydawcami. Spotkaliśmy się z zainteresowaniem, ale perspektywa współpracy z Notchem była spełnieniem marzeń, zwłaszcza, że nie ma on zamiaru przejąć praw do gry, jak inni wydawcy.

- Oczywiście, to nie stało się od razu - wyjaśnia Sas. - Notch patrzył na wszystko także z perspektywy biznesowej. Obawiał się, że będzie musiał poświęcić sporo swojego czasu, więc na pewno pomógł fakt, że gra znajduje się w zaawansowanej fazie produkcji. Notch to bardzo zajęty człowiek, teraz chyba nawet bardziej, niż na początku naszych rozmów.

Prace nad Age of Wonders 3 rozpoczęły się w 2010 roku i postępują zgodnie z planem. Premiera planowana jest na jesień tego roku. W planach jest także wersja na Maca i tablety.

Seria Age of Wonders to turowe gry strategiczne z elementami RPG, rozgrywające się w świecie fantasy. W trzeciej części wcielimy się w jedną z postaci: łotrzyka, druida, kapłana, wojownika lub inżyniera, by poprowadzić ku chwale własne imperium.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami