Przychody Activision Blizzard wyniosły w zeszłym roku 4,8 mld dol.

Świetne wyniki napędza Call of Duty: Black Ops 2, Diablo III i Skylanders.

Firma Activision Blizzard opublikowała raport finansowy za ubiegły rok kalendarzowy. Przychody wydawcy w tym okresie wyniosły 4,8 mld dol. Świetne wyniki zanotowało Diablo 3, Call of Duty: Black Ops 2 oraz gry i zabawki z serii Skylanders.

Heart of the Swarm
Już w marcu kolejna szansa na zarobek - premiera Heart of the Swarm

Co ciekawe, aż 32% - 1,54 mld dol. - zarobiono na dystrybucji cyfrowej. Po opodatkowaniu, zysk wydawca wyniósł 1,14 mld dol., co stanowi wzrost o 5,8% w porównaniu do 2011 roku. Gigantyczny sukces zanotowano w czwartym kwartale, w którym przychody wzrosły aż o 257% - do poziomu 1,76 mld dol.

„Activision Blizzard osiągnęło najlepszy wynik w historii firmy” - komentował prezes, Bobby Kotick. „W najbliższej przyszłości oczekujemy dalej wypracowywać zyski, ale nie uda nam się pobić rekordu z 2012 roku. Na przeszkodzie stoi kryzys, przejście na nową generację konsol i ciężkie do porównania wyniki, spowodowane fantastyczną premierą Diablo 3.”

Trzecia odsłona serii Diablo była najlepszą „pudełkową” premierą na PC w zeszłym roku, sprzedano ok. 12 mln kopii. Świetnie radzą sobie także serii Call of Duty i Skylanders. Ta ostatnia wygenerowała już miliard dol. przychodów. Call of Duty: Black Ops 2, z premierą w listopadzie, to najlepiej sprzedający się tytuł na wszystkich platformach w 2012 roku oraz pierwsza produkcja, która zarobiła miliard dol. już w 15 dni po wydaniu.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Kolejny producent odchodzi z Blizzarda

Zajmował się Overwatch 2.

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami