Prawie 6 mln egzemplarzy Borderlands 2 trafiło do sklepów

Zyski Take-Two wzrosły o 148% w trzecim kwartale fiskalnym tego roku.

W raporcie dla inwestorów firma Take-Two poinformowała, że do sklepów wysłano prawie 6 mln egzemplarzy Borderlands 2. Jeśli gra utrzyma wysokie tempo, może stać się „najlepiej sprzedającą się grą w historii 2K”.

Amerykański wydawca opublikował raport za trzeci kwartał tego roku fiskalnego. Firma zanotowała wzrost przychodów o 71%, do poziomu 405 mln dol. oraz wzrost zysków o 148%, do 78,8 mln dol.

1, Borderlands 2
Ciekawe, czy Take-Two ukrywa zarobione pieniądze w stertach kamieni

Dobre wyniki - poza Borderlands 2 - napędza także seria NBA 2K. Ostatnia odsłona symulatora koszykówki - NBA 2K13 - znalazła ponad 4,5 mln kupujących. XCOM: Enemy Unknown to kolejna udana premiera, choć w tym przypadku nie podano konkretnych wyników. Przychody wciąż generują starsze tytuły, z Grand Theft Auto IV i Red Dead Redemption na czele.

Kolejny powód do radości dla prezesów firmy stanowią wyniki uzyskane w sektorze cyfrowym. DLC do oferowanych gier, głównie Borderlands 2, spowodowały wzrost przychodów o 244%, w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Przyszłość firmy wygląda równie optymistycznie. Premiera BioShock Infinite odbędzie się 26 marca, zaraz po popularnym w USA Major League Baseball 2K13. Nieco później pojawią się GTA5 oraz strzelanka XCOM. Szef firmy, Strauss Zelnick zapewnił również, że Take-Two ma „nadzwyczajną ofertę” na nieogłoszone jeszcze platformy nowej generacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami